Відкритий лист до вболівальників від ФК "Черкащина"

Засновники та керівництво ФК "Черкащина" оприлюднили відкритий лист до вболівальників з приводу останніх подій у черкаському футболі. Текст відкритого листа - нижче.
Відкритий лист до вболівальників від ФК "Черкащина"

Корпорація «Фізкультурно-спортивне об’єднання «Черкащина» (правонаступник Корпорації «Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання «Черкаський Дніпро») та Команда майстрів ОПФК «Черкащина» звертаються до об’єднаних територіальних громад і прихильників футболу міста Черкаси та Черкаської області в зв’язку з оприлюдненням в засобах масової інформації меморандуму про співпрацю між МСК «Дніпро» та ФК «ЛНЗ» Лебедин.

Напередодні Нового року міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, директор МСК «Дніпро» Юрій Гончаров та президент ФК «ЛНЗ» Лебедин Андрій Полтавець підписали меморандум про співпрацю. На офіційному сайті міської ради у повідомленні про цю подію зазначається, що метою підписання документу є:

- розвиток спортивної інфраструктури міста;

- концентрація інвестицій на розвиток дитячого та юнацького футболу в Черкасах;

- намір сторін протягом 3-5 років вивести футбольну команду майстрів з Черкас до Української Прем’єр-ліги.

Ми вітаємо бажання підписантів сприяти розвитку в Черкасах найпопулярнішої гри мільйонів – футболу. В той же час хотіли б нагадати, що починаючи ще з 2015 року підписати подібний документ міському голові Черкас Анатолію Бондаренку, черкаській обласній та міській радам минулого скликання пропонувалося декілька разів. Тоді А.В. Бондаренко був почесним президентом ФК «Черкаський Дніпро» – «народної команди», як він сам її назвав в своєму виступі на І форумі прихильників футболу міста Черкаси і Черкаської області.

З причин, які сьогодні вже неактуальні, Анатолій Бондаренко уникав конкретних дій з підтримки команди. На його думку, командою майстрів міста Черкаси мали опікуватися обласні владні структури. Не маючи підтримки почесного президента, облдержадміністрації та її департаментів, ФК «Черкаський Дніпро» попав під тиск радикально налаштованих Черкаських ультрас. Після чергового інциденту з ними, який відбувся 19 травня 2018 року на стадіоні «Центральний», команду «Черкаський Дніпро» було розформовано. Тільки рішучі дії засновників дозволили терміново створити її правонаступника – ОПФК «Черкащина-Академія», яка розпочала черговий Чемпіонат України в Другій лізі.

17 листопада 2018 року питання про підтримку команди ОПФК «Черкащина-Академія», було розглянуте на ХХVІІІ сесії обласної ради сьомого скликання. Депутати з натугою, але все ж таки проголосували за прийняття конкретного рішення. Більшість його пунктів до цього часу не виконані. На жаль, залишилося без уваги і рішення сесії про переведення команди майстрів «Черкащина -Академія» до міста Умань, де стадіон уманської міської ради «Уманьфермаш» до сьогодні не став центром оздоровлення та відпочинку для уманчан та гостей міста. Ще більше негативу в професіональний футбол принесло те, що на долю черкаської команди майстрів почала впливати політична нестабільність в регіоні. Не витримали нерви і у мера міста Черкаси Анатолія Бондаренко, який з невідомих причин склав повноваження почесного президента клубу. Заходи, що пропонувалися нами з 2015 року, замість конкретної реалізації наштовхувалися на байдужість керівників облдержадміністрації та її структур.

Таким чином футбол Черкащини втратив майже 10 років (з 2013 по 2020).

У той же час, не зважаючи на відсутність підтримки з боку обласної та міської влад, ми продовжували інвестувати кошти на розвиток дитячо-юнацького, аматорського та професіонального футболу в місті Черкаси і Черкаській області, на створення Академії футболу і футзалу «Черкащина», на будівництво її стадіону та навчально-тренувального комплексу, на будівництво інших спортивних споруд в Білозірській, Дубіївській та інших територіальних громадах черкаського регіону. За період з 2013 по 2020 рр. інвестиції корпорації, ОПФК «Черкащина» та її ФК-попередників сягнули суми понад 140 000 000 гривень:

- В 2013-2018 рр. на утримання команд майстрів: «Славутич», «Черкаський Дніпро», «Черкащина–Академія» і «Черкащина», придбання автобусу «HUNDAI UNIVERS» і засобів для тренування цих команд - 73 198 267,00 грн.

- В 2014-2016 р.р. на будівництво майнового навчально-тренувального спортивного комплексу з ігровим залом Академії футболу і футзалу для дітей та юнацтва «Черкащина» в Білозірській ОТГ -37 431 602,00 грн.

- В 2012-2019 р.р. на утримання дитячих та юнацьких команд міста Черкаси та Черкаської області, аматорської команди «Зоря» Білозір’я та будівництво стадіону в Білозірській ОТГ з футбольним полем зі штучною травою і трибуною на 1000 місць, а також на будівництво футбольного майданчика зі штучним покриттям в селі Дубіївка - 25 274 339,00 грн.

- В 2013-2020 р.р. були сплачені податки до державного та місцевого бюджетів в загальній сумі більше 6 млн грн - 6 594 991 грн.

Всього : 142 499 199 грн.

Що ж тепер? Як Сторона, що впродовж останнього десятиріччя (2013-2020 р.р.) найбільше інвестувала в розвиток професіонального, аматорського, юнацького та дитячого футболу Черкащини, ми вважаємо, що:

Перше. Ідея Меморандуму між МСК «Дніпро», ФК «ЛНЗ» та міською владою Черкас – благородна, але – нереалістична з огляду на те як працює і вирішує футбольні справи громадська спілка Федерація футболу Черкаської області, як ставляться до створення умов для черкаської команди майстрів і розвитку футболу облдержадміністрація та обласна рада.

Друге. Серед чиновників владних структур та черкаської еліти міста та області багато років присутня тенденція байдужості до стану справ в команді майстрів. Невипадково вона, починаючи з черкаського «Буревісника» (з 1955 року) і «Колгоспника» (1957-1966 р.р.), то створюється, то ліквідується. Власники і засновники, менеджери чи тренери черкаської команди діють як початківці. Вони не розуміють, що черкаські чорноземи – це не пляжі Копакабана в Бразилії. Вони не бачать, що футбольні ресурси регіону обмежені. Перш за все, через занепад масового футболу, недостатню увагу до дитячо-юнацького футболу, слабку й несучасну футбольну інфраструктуру.

Третє. На даний момент у складі двох команд Другої ліги – ОПФК «Черкащина» та МСК «Дніпро» виступають не найкращі гравці ПФЛ України. Чи можна сказати, що конкуренція в футболі сприяє розвитку? Так. Але за умови, коли конкурують сильні команди. В умовах Черкаської області конкуренція в Другій лізі «Черкащини» та МСК «Дніпро» є ознакою стагнації черкаського футболу.

Зараз, у сезоні 2020/21 зимова перерва. Після завершення першого кола в групі «Б» Другої ліги «Черкащина» посідає п’яте місце, МСК «Дніпро» – дев’яте.

Четверте. За всієї поваги до Андрія Полтавця і Юрія Гончарова, фінансових можливостей ЛНЗ – Лебединського насіннєвого заводу, вони разом навіть за підтримки керівника «ЛНЗ» Дмитра Кравченка і мера Черкас Анатолія Бондаренка, не зможуть стати для МСК «Дніпро» чи ФК «ЛНЗ» тими особистостями, ким став Роман Абрамович для лондонського «Челсі».

Екстенсивний розвиток футболу в Черкасах неможливий. Абрамович за короткий час зробив лондонський «Челсі» одним із найкращих клубів світу, запрошуючи найдорожчих у світі гравців та тренерів.

«Черкащина» та МСК «Дніпро» плекають надію на бюджет черкаської громади або вдалий бізнес ЛНЗ? Але, враховуючи ділові якості керівників клубу, жадібність черкаських чиновників і бізнесменів, в найближчі роки професіональні футбольні клуби міста або області фінансових можливостей російського олігарха чи саудівських шейхів не матимуть. Дай Боже, щоб міській раді і керівництву «ЛНЗ» Лебедин вистачило терпіння і можливостей міського бюджету, щоб досягти стабільності та повноти фінансового забезпечення на утримання команди майстрів. Для розвитку футболу в регіоні потрібно не містечкове зведення рахунків, не розпорошення сил, а об’єднання. Крім того і футболістам, і вболівальникам треба говорити правду.

А правда є такою:

Головне. Футбольна команда з Черкас може за кілька років грати у Прем’єр-Лізі. Це амбітна, але цілком реалістична мета. Для її втілення потрібна консолідація зусиль між організаторами футболу, підприємствами різних форм власності та бізнесом, об’єднання ВСІХ здатних на самопожертву і зацікавлених у такому розвитку осіб, які зможуть підтримати футбол на Черкащині. Одного «ЛНЗ» та бюджету Черкаської громади для цього – недостатньо.

Корпорація «Черкащина» в минулі роки інвестувала на розвиток футболу і будівництво його інфраструктури значну суму коштів. На жаль, до цього часу зазначений і безперечний факт залишається непоміченим. Тому, ми звільнюємо дорогу тим, хто в цей важкий для країни час оперує ресурсами та має можливість фінансувати витрати з прибутку власного бізнесу на створення в Черкасах «команди-мрії».

Вважаємо, що на сьогодні ні «Черкащина», ні МСК «Дніпро», ні «ЛНЗ» самотужки до виступів на найвищому рівні не готові… До того часу, коли одна з команд досягне рівня команди Прем’єр-Ліги, може пропасти весь ентузіазм у авторів меморандуму та цього відкритого листа.

PS. Шановні організатори та прихильники футболу міста Черкаси та Черкаської області! Запрошуємо всіх взяти участь у обговорені проблем розвитку футбольного господарства у місті Черкаси та Черкаській області на платформі ІІ форуму прихильників футболу! Він відбудеться протягом січня – лютого 2021 року на сайтах ОПФК «Черкащина» та «Зоря-Академія» ОТГ Білозір’я за посиланням та ffczorya-academy.ck.ua.

З повагою, Президент Корпорації «Фізкультурно-спортивне об’єднання «Черкащина», правонаступника Корпорації «Черкаський Дніпро» Лашкул В.Г.

Генеральний директор ОПФК «Черкащина» Колеснік Ю.М.

Головний тренер команди майстрів «Черкащина» Безсмертний А. П.

Капітан команди «Черкащина» Дмитренко О.В.
12.01.2021 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter