Олє-олє-олє... МСК "Дніпро" - впердє!

12 вересня на стадіоні в Білозір’ї в матчі другого туру чемпіонату України з футболу серед команд Другої ліги зійдуться непримиримі суперники – ФК «Черкащина» та МСК «Дніпро» Черкаси.

Дербі! Вир емоцій, місто поділено навпіл, збентежені фанати у передчутті адреналінового видовища…
Олє-олє-олє... МСК "Дніпро" - впердє!

…Це, звісно, гірка іронія. 99 % футбольних вболівальників, певен, довідаються про цей матч з моєї статті.

«Черкащина», яка раніше називалася «Черкаським Дніпром», після жалюгідного виступу в минулому сезоні вилетіла в Другу лігу з Першої. У свою чергу, до Другої ліги «влетів» муніципальний спортивний клуб «Дніпро», футболісти якого донедавна були «прикріплені» до відділу КП «Центральний стадіон» (тепер «Черкаси-Арена»).

Сьогодні Черкаси мають аж два професіональні футбольні колективи. І дякувати за це щастя ми маємо одній видатній людині – мерові Черкас Анатолію Бондаренку. Він і лише він є хрещеним татусем поєдинку, який «порве» вболівальницьке середовище в Білозір’ї 12 вересня…

Кілька років тому Анатолій Бондаренко мав громадське навантаження – статус почесного президента «Черкаського Дніпра» (тепер ОПФК «Черкащина»).

Називав команду гордістю міста. Пишався причетністю до її вдалих виступів. Проте з часом залишив посаду. Адже дотувати професіональну команду з бюджету законодавство не дозволяє. А йти надавати команді якісь пільги міцному господарнику Бондаренку не дозволяла гордість.

Ну, пішов – то пішов. Разом з цим з Черкас пішов і «Черкаський Дніпро», перейменувавшись у «Черкащину» та переїхавши у Білозір’я.

Проте любов до футболу не давала мерові Черкас спокою.

Влітку 2019 року з благословення Бондаренка в Черкасах з’явилася нова футбольна команда МСК «Дніпро». Колектив любительський. Тому підтримувати та утримувати футболістів-любителів з бюджету Черкас можна…

«Дніпряни» грали у власне задоволення в любительських змаганнях. Зірок з неба не хапали, міцно тримаючись за дно турнірної таблиці.
Олє-олє-олє... МСК "Дніпро" - впердє!

Однак цього літа команду заявили до участі у Другій лізі. Крім підвищення статусу, це означало одне – «МСК «Дніпро» з любительської команди перетворився на професіональну. А фінансувати професіональних спортсменів з бюджету міста Бюджетний Кодекс не дозволяє.

Однак, попри цю непереборну обставину, МСК «Дніпро» вже провів першу гру в Другій лізі, з тріском пролетівши вдома харківському «Металу» 0:4. Оскільки футболісти «Дніпра» готуються до дербі з земляками з «Черкащини», якесь фінансування команда має. Бо навіть щоб один раз вдарити ніжкою по твердому шкіряному м’ячу, кожен футболіст має спожити бодай мінімальну кількість калорій. А ці калорії за щось треба придбати…

В який спосіб мерія Черкас підтримує зараз МСК «Дніпро» ? Аллах його знає. Навіщо було «топити» попередника цієї команди, щоб самому створити нову й ламати голову – де взяти на неї гроші? Навіть Будді це невідомо.

Уявимо ситуацію, що Бондаренко в жовтні-листопаді програє мерські вибори. Будь-хто з його наступників одразу прикриє футбольну «лавочку» - подалі від проблем з ДФС та прокуратурою.

Та навіть зараз Черкаську мерію тримають на «мушці» десятки перевіряльників з різних недоброзичливих установ – від Держказначейства до СБУ. Про що думає Бондаренко?

А мер думає про дербі 12 вересня в футбольній столиці Черкаського району – Білозір’ї.
Олє-олє-олє... МСК "Дніпро" - впердє!

Олє-олє-олє…МСК «Дніпро» - впєрдє!!

Толік Футбольоров
08.09.2020 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter