Що врятує черкаський футбол?

Що врятує черкаський футбол?COVID-19 вніс чимало коректив у наше життя. Зокрема, і в спортивне...

Після послаблення карантину в Україні відновилися ігри чемпіонату України з футболу. У Прем`єр-лізі чемпіонат вже завершено, в Першій лізі – ігри тривають.

Черкаські вболівальники не мають, здається, вже жодного приводу для оптимізму. Єдиний представник черкаського футболу – команда «Черкащина» - після 24 зіграних матчів перебуває на останньому 16-му місці в турнірній таблиці, набравши лише 6 очок.

Виступ «Черкащини» в цьому сезоні – провальний за усіма статтями.

Щоправда, попри незадовільний результат та відсутність гри, «Черкащина» …має шанси залишитися в Першій лізі. Через карантин. Річ у тім, що ігри в Другій лізі українського футболу після карантину так і не відновилися. Тому якщо сезон 2019-2020 у Другій лізі офіційно не завершено, то й переможців, які матимуть право на перехід у Першу лігу немає…

Проте це поки що лише ворожіння на кавовій гущі.

Як відомо, з літа 2019 року в Черкасах з`явився муніципальний спортивний клуб «Дніпро». Він фінансується з бюджету міста. Має у своєму складі футбольну команду, яка виступає в аматорському чемпіонаті України, команди з футзалу, регбі, жіночу команду з волейболу.

На даний момент керівництво МСК «Дніпро» проходить процедуру ліцензування в Федерації футболу України. Якщо «Дніпро» отримає ліцензію від ФФУ, команда матиме можливість виступати в Другій лізі. Тобто, це вже буде не аматорська команда, а професійний футбольний клуб. Таке підвищення статусу автоматично позбавляє команду фінансування. Адже в Україні професійний спорт фінансувати грошима з бюджету заборонено.

Теоретично вже в серпні 2020 року черкаський футбол може отримати в Другій лізі одразу двох представників – «Черкащину» та «Дніпро». Перша команда існує за рахунок приватних коштів та відверто не вражає своєю грою ані власників, ані вболівальників. Друга, виступаючи в Аматорській лізі, міцно «лежить на дні» турнірної таблиці.

Запитань з цього приводу у будь-якої притомної людини, що розбирається у футболі, два:

1) де знайти спонсора для МСК «Дніпро», який погодиться виділити близько 6-ти мільйонів гривень на річне утримання команди?

2) навіщо 270-тисячному місту дві слабкі команди в Другій лізі?

Логічний вихід у такій ситуації – власники «Черкащини» та керівництво МСК «Дніпро» мають сісти за стіл переговорів та домовитись про об`єднання двох клубів. Це дасть можливість не розпорошувати перш за все футбольні резерви: вони на Черкащині й без того обмежені. Крім того, є можливість сконцентрувати на одній команді наявний фінансовий ресурс.

Чимало представників футбольної громадськості Черкаської області вважають, що вихід з ситуації, що склалася, - існує. Керівники МСК «Дніпро» та ОПФК «Черкащина» могли б сісти за стіл переговорів та домовитися про об`єднання двох клубів. Таке об`єднання дасть можливість не розпорошувати кадрові, інфраструктурні й фінансові ресурси , які на Черкащині обмежені з об`єктивних причин.

Що врятує черкаський футбол?

Щоб професіональний футбол у Черкасах не «загнувся» остаточно, мерові Черкас Анатолію Бондаренку було б доцільно стати ініціатором домовленості між керівниками футбольної спілки «Федерація футболу Черкаської області» Владиславом Голубом та Володимиром Фощієм, депутатом облради Володимиром Лашкулом, який з 2013 року інвестував у два футбольні клуби – «Славутич» та «Черкаський Дніпро». Вони повинні ухвалити рішення про об`єднання МСК «Дніпро» та ОПФК «Черкащина», що піде на користь черкаському футболу.
Що врятує черкаський футбол?

Що врятує черкаський футбол?

Це слід робити терміново, відкладати вже немає часу. Футбольний сезон 2020-2021 в Україні розпочинається вже в серпні, майже одразу після завершення чемпіонату в Першій та Другій лігах.

Сергій Цюрюпа
22.07.2020 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter