Що врятує черкаський футбол?

Після послаблення карантину в Україні відновилися ігри чемпіонату України з футболу. У Прем`єр-лізі чемпіонат вже завершено, в Першій лізі – ігри тривають.
Черкаські вболівальники не мають, здається, вже жодного приводу для оптимізму. Єдиний представник черкаського футболу – команда «Черкащина» - після 24 зіграних матчів перебуває на останньому 16-му місці в турнірній таблиці, набравши лише 6 очок.
Виступ «Черкащини» в цьому сезоні – провальний за усіма статтями.
Щоправда, попри незадовільний результат та відсутність гри, «Черкащина» …має шанси залишитися в Першій лізі. Через карантин. Річ у тім, що ігри в Другій лізі українського футболу після карантину так і не відновилися. Тому якщо сезон 2019-2020 у Другій лізі офіційно не завершено, то й переможців, які матимуть право на перехід у Першу лігу немає…
Проте це поки що лише ворожіння на кавовій гущі.
Як відомо, з літа 2019 року в Черкасах з`явився муніципальний спортивний клуб «Дніпро». Він фінансується з бюджету міста. Має у своєму складі футбольну команду, яка виступає в аматорському чемпіонаті України, команди з футзалу, регбі, жіночу команду з волейболу.
На даний момент керівництво МСК «Дніпро» проходить процедуру ліцензування в Федерації футболу України. Якщо «Дніпро» отримає ліцензію від ФФУ, команда матиме можливість виступати в Другій лізі. Тобто, це вже буде не аматорська команда, а професійний футбольний клуб. Таке підвищення статусу автоматично позбавляє команду фінансування. Адже в Україні професійний спорт фінансувати грошима з бюджету заборонено.
Теоретично вже в серпні 2020 року черкаський футбол може отримати в Другій лізі одразу двох представників – «Черкащину» та «Дніпро». Перша команда існує за рахунок приватних коштів та відверто не вражає своєю грою ані власників, ані вболівальників. Друга, виступаючи в Аматорській лізі, міцно «лежить на дні» турнірної таблиці.
Запитань з цього приводу у будь-якої притомної людини, що розбирається у футболі, два:
1) де знайти спонсора для МСК «Дніпро», який погодиться виділити близько 6-ти мільйонів гривень на річне утримання команди?
2) навіщо 270-тисячному місту дві слабкі команди в Другій лізі?
Логічний вихід у такій ситуації – власники «Черкащини» та керівництво МСК «Дніпро» мають сісти за стіл переговорів та домовитись про об`єднання двох клубів. Це дасть можливість не розпорошувати перш за все футбольні резерви: вони на Черкащині й без того обмежені. Крім того, є можливість сконцентрувати на одній команді наявний фінансовий ресурс.
Чимало представників футбольної громадськості Черкаської області вважають, що вихід з ситуації, що склалася, - існує. Керівники МСК «Дніпро» та ОПФК «Черкащина» могли б сісти за стіл переговорів та домовитися про об`єднання двох клубів. Таке об`єднання дасть можливість не розпорошувати кадрові, інфраструктурні й фінансові ресурси , які на Черкащині обмежені з об`єктивних причин.

Щоб професіональний футбол у Черкасах не «загнувся» остаточно, мерові Черкас Анатолію Бондаренку було б доцільно стати ініціатором домовленості між керівниками футбольної спілки «Федерація футболу Черкаської області» Владиславом Голубом та Володимиром Фощієм, депутатом облради Володимиром Лашкулом, який з 2013 року інвестував у два футбольні клуби – «Славутич» та «Черкаський Дніпро». Вони повинні ухвалити рішення про об`єднання МСК «Дніпро» та ОПФК «Черкащина», що піде на користь черкаському футболу.


Це слід робити терміново, відкладати вже немає часу. Футбольний сезон 2020-2021 в Україні розпочинається вже в серпні, майже одразу після завершення чемпіонату в Першій та Другій лігах.
Сергій Цюрюпа
22.07.2020 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter