Чи вдасться Бондаренку та Черкаській облраді врятувати «Черкащину» від «смерті»?

Через місяць, 22 березня розпочнуться матчі 2-го кола Чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги. Черкаські вболівальники з нетерпінням чекають на обнадійливу інформацію про долю єдиної професіональної команди області – ФК «Черкащина».
Чи вдасться Бондаренку та Черкаській облраді врятувати «Черкащину» від «смерті»?

Торік команду штормило в усіх значеннях цього слова. Невизначеність з майбутнім, проблеми фінансового характеру впливали на якість гри футболістів. Тому результат логічний: перше коло черкаські футболісти завершили на останньому місці, набравши в 19 матчах лише 6 очок.

У грудні 2019 року відбулися збори засновників клубу. Учасники зібрання констатували неприємний факт: «Черкащина» виживає за рахунок благодійних позик. На кінець 2019 року існувала заборгованість по зарплаті перед футболістами й працівниками клубу.

Щоправда гендиректору клубу Юрію Колеснику вдалося домовитися з багаторічним інвестором клубу Володимиром Лашкулом, який надав фінансову допомогу в сумі 600 тис. грн.. для того, щоб порадувати колектив перед новорічними святами.

Сама ж юридична особа ОПФК «Черкащина» ще має борг перед нерезидентом – компанією Лескон» з Великобританії – 200 тис. євро.

Гендиректор «Черкащини» Юрій Колесник зараз у розпачі. Зимова перерва завершується, трансферне вікно для підсилення команди поки що закрите, а офіційні звернення до обласної ради та громадської спілки «Федерації футболу Черкаської області» - залишилися без відповіді. Міськрада ж Черкас вважає, щ «Черкащина» - це «дитя» Володимира Лашкула і -області. Чимало працівників зазначених організацій і футбольних функціонерів завжди відвідують футбольні матчі. Проте підставити плече команді охочих поки що не знайшлося.
Чи вдасться Бондаренку та Черкаській облраді врятувати «Черкащину» від «смерті»?

16 грудня 2019 року на загальних зборах засновники ОПФК «Черкащина» вирішили сконцентрувати контрольний пакет часток статутного капіталу 85,7 % у розпорядженні громадської спілки «Федерація футболу Черкаської області», для їх наступної передачі новому власнику , визначеному Черкаської міськрадою.

Про це рішення були проінформовані ще 13 січня 2020 року Анатолій Бондаренко, Володимир Голуб та Володимир Фощій.

Резон у цьому дуже простий. Нещодавено депутати Черкаської міськради вирішили перейменувати КП «Центральний стадіон» на «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро». Таким чином, було б логічно, щоб МСК «Дніпро» отримав і зазначену сконцентровану частку 85,7 % статутного капіталу ТОВ ФК «Черкащина».

Але обласна Федерація футболу ігнорує дану пропозицію, і навіть не відповіла на вищезгадані запити. Черкаська міськрада формально розглянула листа за формальною відповіддю заступника мера Ігоря Коломойця та директора Центрального стадіону Юрія Гончарова.
Чи вдасться Бондаренку та Черкаській облраді врятувати «Черкащину» від «смерті»?

У той же час тільки сліпий може не бачити вигоди. І для міськради Черкас, і для МСК «Дніпро»! Адже товариство «Черкащина» є власником стадіону «Зоря» в Білозір’ї, перспективних ділянок землі в цій ОТГ, комфортабельного автобусу. Крім цього, «Черкащина» має безпосереднє відношення до новозбудованого навчально-тренувального комплексу Академії футболу і футзалу для дітей та юнацтва.

Депутати Черкаської міськради вважають, що «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» слід концентрувати навколо команди, яка грає в аматорському чемпіонаті області. Вони мріють про отримання ліцензії для участі в чемпіонаті України серед команд Другої ліги.

А в громадськості та виборців міста Черкаси виникає питання: навіщо вкладати стільки сил, часу й фінансових ресурсів у команду, яка невпевнено виступає навіть на рівні аматорів, коли міській раді готові безкоштовно віддати повноправного представника в Першій лізі– «Черкащину»? З відповідною інфраструктурою, яка зведена за приватні кошти.
Чи вдасться Бондаренку та Черкаській облраді врятувати «Черкащину» від «смерті»?

6 березня 2020 року під час чергової сесії Черкаської облради депутати планують заслухати доповіді депутата Лашкула та одного з керівників ГС Федерації футболу Черкаської області Володимира Фощія. Доповідачі мають проаналізувати ситуацію з розвитком професійного та аматорського футболу на Черкащині.
Чи вдасться Бондаренку та Черкаській облраді врятувати «Черкащину» від «смерті»?

Не виключено, що Володимир Лашкул може під час сесії сказати колегам-депутатам та футбольним функціонерам чимало неприємних слів. Бо саме він має багаторічний сумний досвід утримання черкаських професіональних футбольних команд: «Славутич», « Черкаський Дніпро», «Черкащина Академія», «Черкащина». А також аматорського футбольного клубу «Зоря-Академія» ОТГ Білозір’я та й самої Академії футболу.

А футбольна команда міста, як і баскетбольна - «Черкаські Мавпи» - це візитні картки черкаського спорту. І ці команди повинні розвиватися, незважаючи на примхи погоди та політичні настрої місцевого бомонду.

Фактично зараз м'яч – на 11-метровій позначці. І цей штрафний удар повинні виконати Анатолій Бондаренко та депутати облради.

У рік місцевих виборів важливість голосів десятків тисяч футбольних вболівальників Черкас та області важко недооцінити. Тому Анатолію Бондаренку і депутатам слід робити все, щоб команда «Черкащина» і МСК «Дніпро» стали єдиним колективом, який міг би отримати місце у великій сім’ї кращих футбольних клубів ПФЛ України та навіть української Прем’єр-ліги.

Якщо так буде, то Анатолій Бондаренко і кожен з депутатів відчутно підвищать свій передвиборний рейтинг. А якщо ще й взяти до відома, що за регламентом ФФУ «Черкащину» потрібно буде перейменувати і, можливо, - повернути до історичної назви «Черкаський Дніпро» або «Черкащина – Дніпро»…

Отже, найближчим часом ми побачимо, чи вдасться Анатолію Бондаренку і Черкаській обласній раді врятувати «Черкащину» від «смерті», а професіональний футбол – від забуття?
Чи вдасться Бондаренку та Черкаській облраді врятувати «Черкащину» від «смерті»?

Ігор Кондратенко
19.02.2020 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter