Прощатися потрібно легко

У міськраді Черкас проінформували про намір організувати найтриваліший футбольний матч в історії України. За планом, озвученим заступником міського голови Юрієм Ботнаром, гра розпочнеться 23 серпня о 19.00 серпня на Центральному стадіоні. Заплановано завершити матч через 24 години – о 19.00 24 серпня. Матч гратимуть без перерви. По завершенні поєдинку представники Національного Реєстру рекордів України мають зафіксувати рекорд.

Футбольні поєдинки, в яких важливий не результат, а загальна тривалість, граються в різних куточках світу вже давно. Ніякої шкоди, крім незабутніх спогадів для учасників (глядачам такі матчі навряд чи можуть бути цікавими), - немає. Ось для прикладу:

- в 1981 році ірландські гравці з клубу «Каллінаферсі» грали без перерви 65 годин. Поєдинок тривав три доби 1-3 серпня;

- 2008 року в містечку Терраса біля Барселони ФК «Церковний центр Сан-Кристобаль» на честь свого 50-річчя влаштував матч тривалістю в 50 годин. На поле вийшло аж 870 «футболістів», які розділилися на 40 команд. Фінальний рахунок 240:207;
Прощатися потрібно легко
Футболісти грають на полі і йдуть спати до наметів

- найдовший матч в історії, впродовж якого за 102 години забили 1635 голів, зіграли на стадіоні клубу англійської Прем’єр-ліги "Саутгемптон". Матч відбувся в червні 2015 року. Гравці по черзі робили перерви на їжу, фізіотерапію та сон. Фінальний рахунок 910:725.
Прощатися потрібно легко
Футболісти сплять прямо на полі...

Від учасників, які зголосяться брати участь в цілодобовому матчі в Черкасах, вимагається одне – міцне здоров’я. Формат поєдинку ще не озвучений. Напевне, про умови стане відомо після того, як завершиться реєстрація всіх охочих учасників.

І все б добре, коли не одна обставина. 4 липня 2018 року, вже втретє за історію незалежності, з футбольної мапи України зник ФК «Черкаський Дніпро».
Головна причина краху черкаської команди – байдуже ставлення до футболу керівництва міста. У результаті – проект «Черкаський Дніпро» згорнуто, рештки команди переїхали в село(!!) Білозір’я. Правонаступниця «ЧД» - команда з неоковиреною назвою "Черкащина - Академія" ОТГ Білозір'я – розпочне виступи в Другій лізі Чемпіонату України. Футбольна столиця регіону переїхала навіть не в Умань чи Канів, а - в 9-тисячне село. Все це відбулося на очах екс-почесного президента ФК «Черкаський Дніпро» Анатолія Бондаренка, виконавчого комітету та міської ради…

Отже, за ідеєю такі марафонські матчі граються «за здравіє». Але фактично він гратиметься за «упокій» «Черкаського Дніпра».

Прощання з великим футболом у Черкасах проходитиме в форматі рекордного футбольного марафону. Що ж, можна й так.
Прощатися потрібно легко

Кіндрат Булавін
16.07.2018 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter