Хто платить, той і володіє

Коли в приватних розмовах бажають підкреслити численні таланти нашого народу, нерідко згадують жартівливу приказку про те, як заплакав єврей, коли народився українець.

Пропонуємо читачам разом з євреєм поплакати над тим, як у Черкасах який вже рік поспіль водять за ніс екс- віце-президента ФФУ та депутата Черкаської облради Володимира Лашкула. Піддавшись на вмовляння тодішнього керівництва області й міста, Лашкул по сьогоднішній день фінансує «Черкаський Дніпро».
Хто платить, той і володіє

Під час успіхів (наприклад, коли навесні 2014 року команда дійшла до півфіналу Кубку України, або ледь не вийшла до Прем’єр-ліги)колишній почесний президент ФК "Черкаський Дніпро" Анатолій Бондаренко навіть публічно називав команду "народним клубом".

29 січня 2018 року Київський Апеляційний господарський суд відмовив ГО «Об’єднаний футбольний клуб територіальних громад Черкащини «Черкаський Дніпро – Академія» у задоволенні апеляційної скарги на рішення Господарського суду Черкаської області.

Влітку 2017 року до Господарського суду звернулося керівництво готелю «Дніпро» (комунальне підприємство Черкаської облради), вимагаючи від «Черкаського Дніпра» сплатити 771 453 грн. 40 коп. за надані футболістам послуги з розміщення та проживання гравців під час тренувальних зборів.
Хто платить, той і володіє

Суд позов задовольнив. Взимку 2017 року футболісти справді проживали в готелі, харчувалися, відпочивали після тренувань та ігор.

У чому ж хитрість? Ніби й теми як такої немає: проживав у готелі, оплачуй по рахункам!

Однак річ у тім, що гроші на оплату за проживання команди під час тренувальних зборів – понад 1 мільйон гривень – були в розпорядженні управління сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА. Проте керівництво управління…не знайшло правового шляху для того, щоб або передати їх команді, або – готелю.
Хто платить, той і володіє
Максим Зеленський - керівник управління сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОДА

Відомо, що той, хто хоче вирішити проблему, шукає шлях для вирішення. А хто проблему вирішувати не бажає, шукає виправдань. І, як правило, знаходить їх дуже багато – багатослівних і переконливих.

У сухому залишку борг перед готелем «Дніпро» має сплатити одна людина, чиє прізвище ви знаєте. Яка до того твердо знала, що в питанні оплати послуг комунального підприємства Черкаської облради Черкаська область допоможе НАШІЙ команді.

Після цього у екс-віце-президента ФФУ Володимира Лашкула, за великим рахунком, є два варіанти подальших дій. Або припинити фінансування «Черкаського Дніпра» взагалі, адже – якщо черкащанам футбольна команда не потрібна, то навіщо вона киянину? Або повністю перевести її на свою малу батьківщину – село Білозір’я Черкаського району, та робити з нею, що заманеться. Адже власником команди є той, хто дає гроші на те, щоб вона була…

При цьому на будь-яких інвестиційних форумах, які часто проводяться в Черкасах, екс-віце-президент Федерації футболу України має унікальний матеріал для виступу на тему: «Що чекає на вітчизняного інвестора в Черкасах».

Кращої антиреклами для області годі й шукати…

Сергій Цюрюпа
19.02.2018 15:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter