Черкаський Дніпро: міжсезоння та перспективи

Черкаський Дніпро: міжсезоння та перспективиЯк повідомляють у ФК «Черкаський Дніпро»-"Академія", ще 9 листопада 2014 року під час загальних зборів громадськості міста Черкаси та села Білозір’я було ухвалено спільне рішення про об’єднання організаційних, матеріальних і фінансових ресурсів двох футбольних клубів: професійного «Черкаський Дніпро» і аматорського «Зоря-Білозір’я». Таким чином було створено більш потужну інфраструктуру професійного футбольного клубу Черкащини – на той час «Славутич». До об’єднання обласна громадська організація «Футбольний клуб «Славутич» у своїй власності не мала навіть цвяха. Зараз у колі чиновників і спеціалістів футболу Черкащини цей історичний момент замовчується.

Але потрібно дивитися правді в очі та визнати – Володимир Лашкул, ставши 5 листопада 2013 року генеральним директором професійного футбольного клубу «Славутич», підставив плече місту Черкаси, та поклав на вівтар власне надбання Білозірську аматорську команду «Зоря» і однойменний футбольний клуб. Адже в 2009 – 2013 рр. на футбольному небосхилі і стадіонах Черкащини яскраво засяяла аматорська команда «Зоря» з Білозір’я. Протягом чотирьох футбольних сезонів їй не було рівних серед аматорських колективів Черкаської області. «Зоря» стала чотириразовим Чемпіоном і триразовим володарем Кубка області, а на додачу ще й бронзовим призером дебютної аматорської першості України. Тому з огляду на необхідність покращення матеріальної бази, фінансового і кадрового потенціалу головної команди Черкаської області об’єднання команд виглядало логічним і було підкріплено значними організаційними зусиллями. Саме це об’єднання надало можливість команді другої ліги «Черкаський Дніпро» отримати значний мотиваційний поштовх та подолати бар’єр другої ліги, завоювавши місце в першій лізі Чемпіонату України (на вимогу вболівальників «Славутич» був переіменований).

В сезоні 2015/16 р.р. команда, підтримувана Корпорацією «Міжнародне фізкультурно-спортивне об’єднання «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро», ТМ «Імперія яхт», ПрАТ «Новокаховський річковий порт», страховою компанією «Брокбізнес», громадами сусіднього Білозір’я і міста Черкаси, показувала стабільну та змістовну гру, стала срібним призером Чемпіонату України серед команд Першої ліги. На кожний матч команди, що відбувався в місті Черкаси на стадіоні «Центральний», збиралися по 5-7 тисяч глядачів. В місті відчувався справжній футбольний бум. Тільки зміни регламенту Чемпіонату України вже після його завершення не дозволили команді «Черкаський Дніпро» перебратися до Прем’єр Ліги України. Але рішення футбольних інституцій нанесло сильний негативний морально-психологічний удар по колективу. Вже у наступному сезоні 2016/17 р.р. команда почала гальмувати та втрачати очки у простих, на перший погляд, матчах, що в підсумку призвело до завершення сезону в середині турнірної таблиці. Такий результат ніяк не відповідав амбіціям Володимира Лашкула - головного мотиватора перемог «Черкаського Дніпра» і Президента футбольного клубу. Крім невдачі на футбольних полях додалися проблеми фінансового плану. Адже прагнення до Прем’єр Ліги України і одночасно будівництво навчально-тренувального корпусу Академії футболу в Білозір’ї, розвиток іншої інфраструктури вимагали значного фінансового ресурсу, а тут власники клубу залишилися як «покинутий човен у Дніпровських водах». Черкаський бомонд не квапився надавати допомогу і приймати участь у реалізації важливого для Черкащини соціального проекту. В додаток оточення наближене до адміністрації клубу на рівному місці почало створювати штучні проблеми (відміна рішення виконкому міськради стосовно надання футбольному клубу права пільгової оренди стадіону і офісних приміщень адмінбудівлі, небажання управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації знайти в Законодавстві України правильні шляхи використання 1 100 000 гривень на організацію навчально-тренувальних зборів на базі комунального підприємства обласної ради «Готель «Дніпро», відмова чиновниками міськради футбольному клубу в реалізації проекту будівництва футбольних полів і реабілітаційно-відновлювального центру в Долині троянд). Надія на почесного президента, яким був обраний міський голова Анатолій Бондаренко, себе не виправдала. Анатолій Васильович із притаманною йому харизмою уміло скористався можливістю для піару під час виборів і становлення на посаді міського голови, а про підтримку клубу забував після чергового виступу перед представниками громади або тосту сказаного після чергової перемоги «народної команди» (так А.В. Бондаренко назвав команду під час I-ого форуму її прихильників). Не зумів допомогти «дніпрянам» навіть зірковий футболіст 80-х та відомий тренер Вадим Євтушенко, який очолював тренерський штаб команди з 26 листопада 2016 року по 7 червня 2017 року.

І нарешті 25 травня 2017 року не витримав і Володимир Лашкул, який оголосив про те, що складає повноваження президента клубу за станом здоров’я. Володимир Григорович проінформував громадськість, що Корпорація та її засновники створять умови, щоб команда фінішувала в чемпіонаті України з футболу сезону 2016/2017 років, футболісти отримають заробітну плату і розрахунки за виконану роботу, але починаючи з 2 червня 2017 року Корпорація не направлятиме фінансовий ресурс на утримання команди майстрів і футбольного клубу "Черкаський Дніпро" та розвиток інфраструктури.

В результаті фінансових і психологічних труднощів, керівництво футбольного клубу змушене було діяти за обставинами. Через невизначеність з фінансуванням команду залишила велика група гравців, яка складала основний її кістяк, а також головний тренер Вадим Євтушенко. Поповнювати склад команди керівництво клубу було змушене молодими футболістами з команди «Академія-Черкаський Дніпро-Зоря (U-19), інших аматорських команд, як Чемпіонату області, так і інших прилеглих регіонів, а місце на тренерському містку зайняв давно знайомий черкащанам Олександр Кирилюк, який тільки но привів черкаських юнаків до перемоги в дебютному Чемпіонаті України серед 19-ти річних.

Протягом всього міжсезоння керівництво футбольного клубу було в пошуку шляхів для порятунку команди та продовження її виступів у всеукраїнських змаганнях. Писалися листи на адресу керівників міста і області, скликалися круглі столи щодо створення муніципального футбольного клубу, а також неодноразово направлялися звернення до представників місцевого бізнесу з проханнями допомогти головній футбольній команді Черкас та Черкаської області. На жаль, ніякої допомоги з боку державних структур і фізичних осіб клуб так і не отримав. В результаті клуб змушений був заради економії коштів зняти зі змагань в другій Лізі команду «Академія - Черкаський Дніпро-2», незважаючи на те, що команда вже була сформована. «Академіки» навіть встигли пройти жеребкування та отримали своїх суперників по групі. Але зіграти бодай один матч найближчому резерву «Черкаського Дніпра» не судилося. Потуги по створенню муніципального футбольного клубу, що здійснюються до цього часу згідно розпорядження голови облдержадміністрації робочою групою на чолі з заступником голови Омаргалієвим К.С., поки що не привели до позитивного результату.

Віддамо належне Лашкулу В.Г., його витримці, вмінню тримати удар і слово. Склавши повноваження президента футбольного клубу, Володимир Григорович не залишив команду у важку хвилину та влітку провів цілий ряд зустрічей з представниками українських та міжнародних компаній. У Черкасах побували представники Об'єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, агропромислового холдингу «Rostok Holding», Корпорації «UKRAVIT» та інші. Мова йшла про партнерство і участь в управлінні ФК «Черкаський Дніпро», про це ми декілька разів повідомляли вболівальників на своєму сайті. Завдяки проведенню цієї роботи команда стартувала у Чемпіонаті України серед команд Першої ліги 2017/18 р.р. В поточне міжсезоння футбольний клуб відправив команду у відпустку без заборгованостей і таким чином завершив осінню частину Чемпіонату України. І на цьому спасибі!

Але зробимо головний висновок – в місті Черкаси і Черкаській області вже багато років існує апатія до професійної команди майстрів. Депутати міської і обласної рад, чиновники різних рівнів міста і області не залишають шансів функціонерам футболу вирішувати питання розвитку спорту №1 на Черкащині. Маркетингові заходи, що здійснювалися адміністрацією клубу в межах міста Черкаси та Черкаської області з метою визначення нових інвесторів, спонсорів або партнерів, не мають успіху. Зазначені причини за підсумками першої частини Чемпіонату України поточного року привели команду на останнє місце у турнірній таблиці. Вона знову знаходиться під загрозою зникнення. Саме тому адміністрація клубу у міжсезоння шукає нові важелі і ресурси для того, щоб підняти команду з дна турнірної таблиці, щоб не допустити повторення подій 1956 року – «Буревісник», 1966 року – «Колгоспник», 1971 року – «Дніпро», 1972 року – «Фотоприлад», 1974 року – «Граніт», 2004 року - «Черкаси».

Будемо вірити, що реорганізація футбольного клубу, його нова назва та емблема, повернення І.М. Столовицького на посаду головного тренера, призначення О.І. Кирилюка спортивним директором Корпорації, обрання Президента Корпорації «UKRAVIT» В.В. Ільченка почесним президентом та розробка за його дорученням довготривалого плану розвитку можуть у майбутньому стати запорукою успішності єдиного професійного футбольного клубу Черкащини.

Нова назва клубу передбачає створення чіткої піраміди з декількох команд, а саме: ФК «Черкаський Дніпро» (Перша ліга), «Черкаський Дніпро» Академія U-19, (учасник Чемпіонату ДЮФЛ України), Зоря – Академія (учасник Чемпіонату області серед аматорів), молодіжні команди Академії футболу U-17, U-15.
Емблема клубу вбере в себе дати заснування ФК «Черкаський Дніпро» та ФК «Зоря-Білозір’я», а саме 1955 та 1965 р.р. та відповідно, елементи емблем «Черкаського Дніпра» (кораблик з козаком) і «Зорі» сусіднього Білозір’я (стерлядь з лілією). Назва клубу буде відображати об’єднання двох команд, громади міста Черкаси і об’єднаної територіальної громади Білозір’я. Побачимо ще й на прикладі футболу, як спрацює децентралізація!

Пропонуємо вболівальникам Черкащини взяти участь у голосуванні та обрати один з варіантів нової назви футбольного клубу, яка сподобається їм найбільше, а також просимо схвалити/не схвалити майбутню емблему.

Черкаський Дніпро: міжсезоння та перспективи
06.12.2017 17:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter