Футбол без брому

Футбол без бромуУ 70-ті роки минулого століття флагманом радянського футболу було київське «Динамо». В умовах планової соціалістичної економіки партійне керівництво України на чолі з Володимиром Щербицьким - зрозуміло що негласно- створило таку собі оазу соціалізму для спортсменів. За державний кошт ті забезпечувалися квартирами, машинами, пристойними преміальними за перемоги. Усі їхні побутові проблеми вирішувалися швидко й в повній мірі. Взамін від футболістів вимагалося одне – перемоги…

У результаті футболісти грали, преса писали про те, чому в Блохіна погана реалізація гольових моментів, Буряк – перестав забивати зі штрафних ударів, або, якщо все йшло добре – в чому полягає секрет останніх успіхів команди. Вирішенню побутових, організаційних та фінансових проблем було поза уваги широкої публіки…

Порівнювати київське «Динамо» вчора та «Черкаський Дніпро» сьогодні – справа невдячна й не зовсім коректна. Проте через вищенаведену аналогію можна добре показати нелогічність розвитку місцевого футболу в останні роки.

Керівництво клубу переважну частину часу зосереджено на тому, щоб вирішити фінансові й організаційні питання. А гру Черкаського Дніпра неможливо дивитися без брому…Власне, й обговорювати за великим рахунком немає чого.

З цього випливає найважливіше питання: навіщо сьогодні футбол Черкасам? Очевидно ж – щоб команда грала й перемагали, щоб вболівальники бодай наполовину заповнювали трибуни 12-тисячного стадіону, кільком десяткам футболістів слід створити умови для якісної підготовки й повноцінного відпочинку. І після цього вимагати від команди результат. Якщо ж цього в місті створити не в змозі – краще дивитися якісний футбол по телевізору, ніж на муки своєї команди на стадіоні…

Як ми вже повідомляли, попри фінансову невизначеність, до участі в черговому чемпіонаті України з футболу заявлено дві команди – ФК «Черкаський Дніпро» гратиме у Першій лізі, а «"Черкаський Дніпро-Академія U 19" – у Другій лізі.


Очевидно, що про вихід «Черкаського Дніпра в Прем`єр-лігу наступного сезону не йдеться. Оновлену більш ніж наполовину команду очолив новий «старий» головний тренер Олександр Кирилюк. В останньому контрольному поєдинку з київським «Арсеналом» черкащани поступилися з рахунком 0:4. Коментарі зайві…
Футбол без брому
Олександр Кирилюк

27 червня керівництво клубу направило чергового листа (читати тут) почесному президенту команди, мерові Черкас Анатолію Бондаренку. Укотре увагу влади міста й області зосереджують на тому, що для команди, яка представляє Черкаси: а) немає полів для тренувань та гри; б) відсутні умови для реабілітації та відпочинку; в) фінансування поточних потреб клубу здійснюється в пожежному режимі, а не на системній основі.

«Черкаський Дніпро» просить Бондаренка покласти край у конфлікті інтересів між клубом та керівництвом КП «Центральний стадіон». Керівництво КП дозволяє проводити на стадіоні весільні церемонії, щасливі молодята бігають по футбольному полю, позуючи для фотографів. У той же час гравці ЧД змушені тренуватися в Геронимівці та Вергунах, бо на полі «проводиться комплекс агротехнічних заходів».
Футбол без брому

Клуб просить обласну й місцеву влади перетворити КП «Центральний стадіон» на КП «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро», зробити готель «Дніпро» (теж комунальне підприємство, що підпорядковане обласній раді) базою футбольної команди й, врешті-решт, визначитися зі створенням у Черкасах муніципального футбольного клубу.

За великим рахунком, якщо Черкасам потрібний якісний футбол, це слід було зробити ще позавчора. Але поки що через глибоку замріяність і почесного президента клубу, й решти відповідальних «максів зеленських», в місті говорять не про гру та вдачі або помилки футболістів, а про те, де взяти на них гроші.

Кіндрат Булавін
28.06.2017 10:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter