"Черкаський Дніпро", до побачення?

За 4 дні корпорація “Міжнародне фізкультурно-спортивне об`єднання ФК “Черкаський Дніпро” офіційно припиняє фінансування команди майстрів, яка за тур до завершення першості загрузла в середині I української ліги.

Президента корпорації Володимира Лашкула можна зрозуміти...Другий за короткий час інсульт змушує дивитися на життя зовсім під іншим кутом. Чи повернеться у когось язик висловити йому бодай одну претензію?
"Черкаський Дніпро", до побачення?

Вже в другій половині 2016 року стало очевидно: або “Черкаський Дніпро” неофіційно погоджується на те, щоб в найближчі 10-20 років грати в Першій лізі, або напружитися і виходити в Прем`єр-лігу. Для будь-якого приватного спонсора перший варіант — нецікавий. Для другого — потрібна фінансова підтримка. Тому наприкінці 2016-на початку 2017 року Лашкул прямим текстом говорив: або “Черкаський Дніпро” розвивається далі, виходить у Прем`єр-лігу і Черкаси перетворюються на одне з найфутбольніших міст України, або він не бачить сенсу витрачати гроші на утримання середнячка I ліги.

Однак навіть цільові субвенції з обласного бюджету на адресу “Черкаського Дніпра” своєчасно не надходять. Представники місцевої влади приходять на футбол, “світяться” під час перемог, палко промовляють слова про підтримку розвитку черкаського футболу — і на цьому все.

Урешті-решт, серйозна хвороба Лашкула лише пришвидшила незворотнє. З великою долею ймовірності, 2 червня “Черкаський Дніпро” зіграє останній матч не лише в сезоні...

Черкаси, як місто, вже вкотре залишаються без футболу через жлобство й сільський кугутизм. Не можна ставитися, як до просторікуватого дивака, до людини, яка три з половиною роки утримує черкаський футбол з власної кишені.

За тиждень, що минув після заяви Лашкула про складання повноважень, ані почесний президент ФК “Черкаський Дніпро” Анатолій Бондаренко, ані будь-хто інший з Опікунської ради клубу не сказав з цього приводу жодного слова. Тому що ніхто з “опікунів” банально не знає, що робити далі...

Тим часом - і в футбольних колах це не є великою таємницею -“Черкаський Дніпро” має всі шанси вже 2018 року грати в Прем`єр-лізі. Бо інфраструктурно клуб вже зараз є одним з самих підготовлених до неї серед команд I ліги.
"Черкаський Дніпро", до побачення?

Так, 16 травня комісія Департаменту стадіонів, безпеки проведення змагань і реалізації спецпроектів ФФУ проаналізувала інфраструктуру черкаського клубу на предмет проведення в Черкасах матчів національних збірних України. Крім побажань для керівництва КП “Центральний стадіон” мати в штаті фахівців-спеціалістів в області утримання футбольних газонів, комісія висловила низку зауважень до стадіону в Черкасах.

Зокрема, обладнання окремих роздягалень для арбітрів-чоловіків та арбітрів-жінок. Обладнання пункту з допінг-контролю футболістів. Відведення не менше 5 % місць на трибунах для гостьового сектору. Є низка пропозицій по упорядкуванню секторів на трибунах.

За бажання все це можна зробити впродовж кількох місяців. До речі, значна частина першолігових команд прямим текстом заявляють у ФФУ, що не готові до виходу в Прем`єр-лігу. Перш за все, через невідповідність власних стадіонів вимогам УЄФА

Що можна ще зробити сьогодні? Це не так вже й складно...Обласній та міській владі Черкас слід припинити тактику, яку умовно можна охарактеризувати так: “Підтримуємо на словах, “морозимся” на справах”. Є інвестор, який згоден інвестувати в розвиток черкаського футболу. Він довів це за останні роки і вкладеними грошима, і витраченими зусиллями. Але після трьох з половиною років він не бажає більше викидати гроші на вітер.
"Черкаський Дніпро", до побачення?

Слід сідати з інвестором за стіл переговорів і ставити йому два питання: 1) які умови слід створити для продовження інвестицій в черкаський футбол? 2) що маємо зробити вже зараз?

Все просто...

Денис Сирцов
29.05.2017 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter