Що заважає Черкасам підтримати свій футбол?

22 листопада 2016 року в Білозір`ї під Черкасами відкрили новозбудований навчально-тренувальний корпус Білозірської Академії футболу. На церемонії побувала переважна більшість представників обласної й міської влади, депутатського корпусу, представники бізнесу. Ймовірно, не без того, щоб отримати непряму вигоду: засвітитися на тлі відкриття успішного проекту. В будівництво було вкладено близько 40 мілйьонів гривень. Фанфари відгриміли, здравиці за розвиток футболу на Черкащині забулися. Усі витрати як на будівництво. Так і на функціонування Академії продовжує нести Володимир Лашкул, керівник корпорації ФК “Черкаський Дніпро”.
Що заважає Черкасам підтримати свій футбол?

У минулу п`ятницю в прес-центрі “Нової Доби” обласні чиновники, які є кураторами спортивної галузі, розповідали журналістам про плани на 2017 рік. Представники управління у справах молоді та спорту ОДА Максим Зеленський та Катерина Коваленко й інші спікери не промовили про футбол жодного слова...


Кілька тижнів тому тому на офіційному сайті дніпровського “Дніпра” повідомили, що команду залишають ще 7 провідних гравців. У зв`язку із завершенням строку контрактів. Серед них відомі Сергій Назаренко, Сергій Політило, Денис Шеліхов.

Футбольний клуб дякує за гру всім футболістам й бажає їм успіху в подальшій кар`єрі, - йдеться в офіційній заяві клубу.

Незадовго до того клуб почав виплачувати частину заборгованості по зарплаті за 11 місяців.

Упродовж усього 2016 року серед вболівальників точилися розмови, що фіналіст ліги Європи 2015 року, двократний чемпіон СРСР взагалі припиняє існування. Через фінансові проблеми...


Нагадаємо, що в травні 2009 року футбольний клуб “Дніпро” Черкаси припинив існування. Тоді грошей на утримання команди майстрів у Черкасах не знайшлося. Може хтось забув, але почесним президентом черкаської команди був чинний на той момент голова Черкаської ОДА Олександр Черевко.

Звинувачувати Олександра Володимировича в краху черкаського футболу буде несправедливо. Допомагати команді бюджетними грошима він не мав права. А докладати надзусилля в справі, яка крім морального задоволення нічого не дає — таке не в характері української номенклатури.

Восени та взимку 2016 року розмови про майбутнє відродженого в 2010 році ФК “Черкаський Дніпро” стали лунати все гучніше.

Останній аккорд — зустріч голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка з із представниками бізнесу та керівниками підприємств різних форм власності.

"Влада не стоятиме осторонь вирішення проблем та підтримки футбольного клубу «Черкаський Дніпро", - говорилося на зустрічі.
Що заважає Черкасам підтримати свій футбол?

Голова Опікунської ради “Черкаського Дніпра” Наталія Кравцова дорікала черкаським депутатам та бізнесменам, що ті відвідують домашні матчі команди, але ніяк не впливають на розвиток футболу в області.

Ситуація майже анекдотична й до болі нагадує 2009 рік. З тією лише різницею, що тоді почесним президентом черкаського клубу був губернатор, а сьогодні — мер обласного центру Анатолій Бондаренко. І тоді, і зараз висока посада почесного керівника команди дає мало матеріальних девідендів.

Поки що голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко пропонує звільнити частково чи повністю від податків ті підприємства, які надаватимуть матеріальну допомогу черкаській команді, на ту суму, яку ті інвестують в клуб. Це побажання було навіть підкріплене офіційним розпорядженням губернатора.

Якщо хтось вважає, що таких підприємств в області — кіт наплакав, - серйозно помиляються. Давайте порахуємо: ТОВ АПК «Маїс», ТОВ "Напої Плюс", СПД ФЛ "Гладкий А.Г.", ТОВ «Національна Горільчана Компанія», ТОВ «Ватфарм», Група компаній «Сорго», ТОВ "Уманьпиво", ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Тальне», ТОВ «Черкасиміськбуд», ПАТ «ФРАУ МАРТА», ТОВ «Перон», ПП «Таурус-ЛТД», ПАТ «Канівський маслосирзавод», ТОВ «Агро Рось», ПАТ «Звенигородський сироробний комбінат», ТОВ «Техно – Инвест», ТОВ «Завод «Техно», ПАТ «Ватутінський комбінат вогнетривів», ПАТ «Лебединський насіннєвий завод», ТОВ « Фабрика Агрохімікатів», ТОВ «Черлис», ТОВ «Альтера Ацтека Мілінг Україна», ТОВ «Камянський машзавод», ПАТ «Юрія», СПОП «Відродження», ПАТ «Вітаміни», ПАТ «Уманьферммаш», ТОВ "Компанія "Метал Інвест", ТОВ"Сиророб", ТОВ "Вінсер", ТОВ «МВВФ «Енергетик», ПРАТ « Технолог», ПАТ «Монфарм», ТОВ "Черкасиелеватормаш", ПАТ "ЧШК", ТОВ "Буассон Еліт", ТОВ НИЦ «Сканер», ПрАТ"Корсунь-Шевченківське ХПП", ВП «Черкаська ТЕЦ», ПАТ «Черкаське Хімволокно», ТОВ "Черкасихліб ЛТД", ТОВ «Інвестагропром», Приватне акціонерне товариство «Украгро НПК», ТОВ «Світ Ласощів», ПАТ «Черкаський Автобус», ПСП «Ньютон-Транс», ПП «Укртехпром-2001», ТОВ «Черкасиелеваторторг», ПП «Дорстрой», ТОВ «Капрі Трейд», ПП «Грифон», ПАТ «Уманський Завод Мегомметр», ТОВ “Агрозернохолдінг», ПАТ “Жашківський маслозавод», ДП «Роял Фрут Гарден», ЗК «Хорс», СТОВ «Дніпро», ТОВ «Пальміравідгодівля»...І багато інших...

Лише в цьому переліку є підприємства, які здатні як стати генеральним спонсором “Черкаського Дніпра”, так і добровільно взяти на себе соціальне навантаження з підтримки команди (перш за все, мова про виробників алкоголю й пива).

Назбирати ті ж самі 13,5 мільйонів гривень на рік (саме в таку суму обійшлося утримання “Черкаського Дніпра” в 2016 році) на умовах звільнення від оподаткування на вкладені в ФК суми — абсолютно реально.

Команда вже наступного сезону може увійти в Прем`єр-Лігу. Уже завтра місцеві вболівальники бачитимуть на черкаському стадіоні київське “Динамо” й донецький “Шахтар”, львівські “Карпати” й луганську “Зарю”.
Що заважає Черкасам підтримати свій футбол?

Однак можуть і не побачити. І все буде так сумно, як сьогодні в Дніпрі...

Що ж заважає Черкасам підтримати свій футбол?

Сергій Петренко
31.01.2017 11:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter