Черкаський Дніпро: пан або пропав?

Багатостраждальну історію черкаського футболу на початку 21-го століття неможливо читати без брому. І взагалі — що таке черкаський футбол? Запитайте уболівальника у Вінниці чи Дніпрі — чи знає він щось про нього? У відповідь вам лише винувато посміхнуться...

Поки що футбольні Черкаси наврядчи здатні скласти конкуренцію бодай Полтаві та Кропивницькому (про Київ та Донецьк делікатно помовчимо). Однак з 2011 року черкаський футбол зробив величезний крок уперед. Причому з нуля.

У першу чергу, завдяки бульдозерній наполегливості екс-губернатора Черкащини Сергія Тулуба (хай йому тепло буде на Марбельї) , який за допомогою сокири, рубанку та кузькіною мачухи спочатку повернув футбол у Черкаси (улітку 2011 року з`явилася команда майстрів “Славутич”), а потім — правдами й неправдами заманив на малу батьківщину віце-президента ФФУ Володимира Лашкула.

Сьогодні ФК “Черкаський Дніпро” (керівництво клубу повернуло історичну назву черкаській команді) другий сезон поспіль перебуває нагорі турнірної таблиці в Першій лізі. І очевидно, що вже наступного сезону перед командою стоятиме єдине завдання — вихід у Прем`єр — лігу.
Черкаський Дніпро: пан або пропав?

Проте чи насправді в Черкасах хочуть, щоб “Черкаський Дніпро” вже завтра приймав на своєму стадіоні київське “Динамо” або донецький “Шахтар”? Адже два останні роки всі витрати з утримання клубу - повністю на Лашкулі.

До його епізодичного бідкання на те, що в Черкасах футбол люблять лише на словах, особливо не прислуховуються. Важкий характер, що тут вдієш...

Хоча варто лише одним оком оцінити витрати команду.

2014 року утримання ФК коштувало 17 мільйонів 400 тисяч гривень. 2015 року — 12 млн. 116 тис. грн. 2016 року — 13, 5 млн. грн.

У разі виходу команди до Прем`єр-ліги тільки для того, щоб у Черкаси отримали дозвіл на проведення матчів Прем`єр-ліги, слід
привести до вимог УЄФА поле КП “Центральний стадіон”.

Найголовніше — облаштувати на ньому систему підігріву. Також необхідно обладнати центральну трибуну з VIP ложами та функціональними кімнатами. Якомога швидше зробити в підтрибунному приміщенні медико-реабілітаційний кабінет для надання допомоги спорстменам.

У разі виходу ФК “Черкаський Дніпро” у Прем`єр-лігу, за дуже приблизними підрахунками, розмір витрат на команду становитиме 70 млн. грн. у рік.

Поки що зависло в повітрі питання фінансування юніорської команди “Черкаського Дніпра”; в ній виступають гравці віком до 19 років. Після першого кола команда посідає перше місце в Чемпіонаті України серед однолітків. Це так, між іншим...

Як ще не згадати про відкриття в Білозір`ї під Черкасами сільської академії футболу “Зоря — Черкаський Дніпро”? Десь у Голландії або Німеччині це була б абсолютно буденна подія. Індустрія підготовки футболістів у багатьох країнах Європи поставлена на потік. В Україні ж сучасна футбольна академія в звичайному селі з`явилася вперше...

Незважаючи на те, що з 2011 року в Черкасах великий футбол відродився , і сьогодні ФК “Черкаський Дніпро” до снаги поборотися за вихід у Прем`єр-Лігу, підтримка життєздатності в колективі залежить виключно від доброї волі однієї людини.
Черкаський Дніпро: пан або пропав?

Ніскільки це небезпечно, можна судити по долі харківського “Металіста” доби Курченка А традиції “Металіста” не йдуть ні в яке порівняння з традиціями ФК “Черкаський Дніпро”.

Парадоксальним чином за розвиток футболу на Черкащині кілька останніх років платить Лашкул. Добре, що таке людина є. Але як довго улюблена гра мійльонів на Черкащині залежатиме виключно від волі однієї людини?

Коломойський он передумав фінансувати дніпровський “Дніпро”, і яке майбутнє у команди, яка рік тому грала в фіналі Кубку УЄФА?

Геннадій Саприкін
22.12.2016 10:32
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter