DataLife Engine > Интересно > Очищувачі повітря: види та принцип роботи

Очищувачі повітря: види та принцип роботи


22-07-2021, 17:05. Разместил: victor

Чисте повітря – це необхідність для кожної людини, а не лише для алергіків. Саме тому потрібно подбати про якісні очищувачі повітря у тих місцях, де ви знаходитеся. Як мінімум, це має бути квартира або приватний будинок, а бажано ще й офіс, у якому ви працюєте. Додатково ви можете купити кондиціонер для свого комфорту.


Застосування очищувачів доволі розповсюджене, і воно не обмежується офісами та житловими будинками. Таку техніку також встановлюють у теплицях, бібліотеках, картинних галереях та інших приміщеннях, де потрібно контролювати вологу та чистоту повітря.


Отож, виробники на сьогодні пропонують такі види очищувачів повітря:  • очисники;

  • мийки повітря;

  • кліматичні комплекси.


Очисники


Така кліматична техніка має складну багатоступеневу систему фільтрації, що допомагає позбавитись практично від будь-яких забруднень, у тому числі й найдрібніших частинок пилу. Серед додатковий функцій – озонування, а також антибактеріальна обробка повітря та усунення неприємних запахів.


Є різні моделі очисників, які відрізняються функціоналом та ціною. Дорожчі моделі можуть здійснювати автоматичний контроль ступеня забруднення повітря та усувати весь бруд, пил та бактерії.


Такі агрегати потребують систематичної заміни фільтрів. У деяких моделях є можливість додавати у воду ароматизатори, щоб повітря мало приємний запах. Але варто враховувати, що в офісних приміщеннях ароматизувати воду не варто, адже не всі люблять сторонні запахи. Що ж стосується використання в домашніх умовах, то це відмінний варіант не лише очищення та зволоження, але й ароматизації повітря.


Наведемо діапазон цін на таку техніку. Ціни знаходяться в межах 1,2-21,1 тис. грн та залежать від функціоналу та виробника. Серед найвідоміших виробників – Cooper&Hunter, BALLU, Gree, Daikin.


Мийка повітря


Такі мийки використовуються для фільтрації повітря в приміщенні від великих домішок та бруду. Вони мають ще одну додаткову функцію – це зволоження. Фактично, мийка – це очищувач повітря з водяним фільтром. Забруднене повітря проходить через ці фільтри, очищаючись від пилу та бруду, і на виході ми отримуємо ще й оптимальний рівень вологості у квартирі, офісі чи домі. Тож замість того, щоб додатково купувати дитячий зволожувач, краще обрати мийку повітря і поставити її у дитячій кімнаті, щоб забезпечити дитині максимально комфортні умови для сну та розваг.


Такі агрегати мають просту конструкцію, вони практично безшумно працюють, а також прості та максимально зручні у використанні. Проте варто враховувати, що вони не роблять фільтрації від дрібних частинок, алергенів та вірусів, а також антибактеріальної обробки.


Що стосується ціни на таку кліматичну техніку, то це приблизно 4-9 тис. грн, якщо брати моделі найкращих виробників – Cooper&Hunter та Electrolux. Ви можете зайти в інтернет-магазин rivne-cond.rv.ua і подивитися там актуальні ціни на сьогодні.


Кліматичні комплекси


Це багатофункціональні агрегати, які можуть виконувати такі дії:  • зволоження;

  • антибактеріальну обробку;

  • озонування;

  • підігрів;

  • охолодження;

  • ароматизацію повітря.


Тобто це не лише зволожувач і очищувач повітря, а набагато функціональніший, і до того ж економний агрегат. Така техніка має 3- або 5-тиступеневу систему фільтрації, може обслуговувати приміщення площею до 70 кв. м. Що стосується цін, то це орієнтовно в межах 20-34 тис. грн. Panasonic – один з найпопулярніших виробників кліматичних комплексів.


Обираючи таку кліматичну техніку, враховуйте одразу комплекс факторів: функціональність, виробника, ціну, кількість фільтрів, гучність, продуктивність та спосіб встановлення. Обирайте професійні магазини, де вам запропонують найкраще співвідношення ціни та якості такої техніки.Вернуться назад