• 0

Нардеп Руслан Богдан: «Чинний КПК був написаний ще в 1960 році, причому тими, хто вважав визнання обвинуваченого — «царицею доказів»

Народний депутат Р. Богдан:


«Ми повинні думати не про те, як сподобатися Європі, а негайно скасувати совковий КПК, щоб припинити правове свавілля по відношенню до українських громадян» 


Руслан Богдан вважає, що без принципово нового КПК жодна судова реформа не буде мати просування впередНардеп Руслан Богдан[/url]:Чинний КПК був написаний ще в 1960 році, причому тими, хто вважав визнання обвинуваченого — «царицею доказів»


Про спроможності українського політикуму і насамперед парламентаріїв за всі роки після проголошення незалежності нашої держави можна судити по тому, що у нас досі діє Кримінально-процесуальний кодекс (КПК), прийнятий ще в 1960 році!Причому він був написаний тими елітними совками СРСР типу генпрокурора Вишинського і йому подібних правових збоченців тієї епохи, підкреслив народний депутат України Руслан Богдан (на фото), які вважали визнання обвинуваченого - «царицею доказів».


- І поки на цьому головному постулаті будуються всі обвинувальні вироки, вважає нардеп Богдан, - ніяка судова реформа не буде мати просування.За 20 років в незалежній Україні зроблено не мало різних реформацій, але кримінально-процесуальне законодавство піддавалося лише незначних змін.


За словами Руслана Богдана, дуже неприємно чути від деяких пануючих правознавців, а також від колишніх і нинішніх міністрів юстиції, мовляв, проблема з КПК «початку досить гостро проявляти себе в зобов'язаннях, які наша країна приймала, вступаючи до Ради Європи».


 - Це що ж виходить?Виходить, ми і зараз, - журиться Руслан Дмитрович, - печемося про те, як сподобатися Європі, а не про кричущої вже багато десятиліть необхідності скасувати людиноненависницький КПК, щоб припинити правове свавілля по відношенню до українських громадян.


 На думку Р.Богдана, швидке ухвалення нового КПК дозволить впорядкувати і врівноважити стосунки між сторонами, які беруть участь у розслідуванні та судовому процесі, як це вибудувано у європейській процесуальної системі.


- У проекті нового КПК, - зазначив Руслан Богдан, - розробниками кодексу передбачено два основних пункти: по-перше, об'єктивна змагальність сторін, по-друге, юридична угода межу обвинуваченим і слідством,яке дозволить мінімум наполовину розвантажити суди від тривалого розгляду низки справ і дати можливість зосередитися на найважливіших.З іншого боку, інститут угоди може бути перетворений в систему договірних справ, яких і зараз достатньо. Але це вже буде залежати від стану громадянського суспільства в Україні.


По першому пункту, вважає народний депутат, варто відзначить кілька аспектів: по-перше, адвокат отримає право знайомитися з матеріалами справи ході слідства, а не після його закінчення, як зараз, по-друге, сторона обвинувачення не зможе апелювати до показань, які були отримані до суду,при цьому вирішальне значення матимуть свідчення,отримані під час судового слідства.


— Таким чином, підкреслив Р. Богдан, - будь-які свідчення, які зберуть на етапі попереднього розслідування, можуть стати доказами лише при безпосередньому вивченні їх судом.Після судового розгляду справи не відправлятимуть на дослідування, а недоведеність вини у суді повинна спричинити виправдання.До речі, це дозволить істотно підвищити відсоток виправдувальних вироків і з нинішніх 0,02 їх кількість, можливо, зросте хоча б до 2 відсотків, як прогнозують провідні українські юристи. І в тому сенсі ми наблизимося до європейських стандартів.


 


http://zak-kray.do.am/publ/3-1-0-624
24.07.2013 09:36
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter