• 0

Що повинні знати з математики учні першого класу

Усі батьки з величезним хвилюванням віддають дітей до першого класу. У голові безліч думок. Чи зможе першокласник адаптуватися у школі? Чи знайде спільну мову з вчителями у однокласниками? Як швидко навчиться читати й писати? Чи зможе розібратися з математикою за допомоги гдз 1 клас з математики?

Звісно, в українській освіті є певні нормативи – що саме має знати й вміти дитина після закінчення 1 класу. У початковій школі учні приділяють увагу вивченню кількох предметів, при цьому математиці – увага особлива.

Так, після першого класу у дитини повинні бути твердо сформовані навички складання й віднімання чисел у межах 10-ти. Це закладання бази. Завдяки цьому створюється фундамент для подальшого вивчення математики.

Крім цього, першокласник повинен впевнено називати склад кожного числа. Для прикладу – вміти розкласти 6-ть на 4 й 2, або ж 9-ть – на 5 і 4. Ці навички стануть у пригоді вже в другому класі. Тут школярі вивчатимуть способи складання і віднімання чисел, сума або ж річниця яких буде понад 10-ть.

Так само в першому класі діти повинні мати уяву й вміти порівнювати числа до 100-та. Зокрема, необхідно вміти їх прочитати, написати, вміти створювати числа з десятків та одиниць.

Після закінчення першого року навчання діти мають вміти виконувати вправи зі складання та віднімання двоцифрових чисел. Для прикладу – 22+4 або ж 36-2. Якщо навичка буде успішно засвоєна, то в другому класі школярам буде відчутно легше підніматися по нових сходинках у вивченні даної дисципліни.

Важливо також, щоб по закінченню першого класу діти вміли вирішувати прості завдання, в яких могли б давати правильні відповіді на запитання «Скільки залишилось?», «Скільки це буде разом?», «Скільки стало, якщо зменшити/збільшити на…?», «На скільки стало менше/більше?».

Це дасть можливість закладання формування логічного мислення, а також використовувати набуті знання у повсякденному житті.

Як би це не звучало дивно, але математика в певному розумінні – «родичка» поезії. Попри складність та абстрактність, в математиці міститься багато образного – як у характері існування, так і в шляхах створення. Чимало математиків йдуть ще далі, зазначаючи. Що за допомогою математики можна створювати «математичні образи», які допоможуть яскравіше й повніше пізнавати світ.

Звісно, важко сперечатися з тим, що математичні закони й формули яскраво відображають глибину й красу світу, в якому всі ми живемо.
18.11.2024 15:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter