Шановні користувачі!
Як ви вже помітили - зовнішній вигляд сайту змінено,
у зв'язку з цим всі читачі, які бажають коментувати матеріали сайту повинні
пройти повторну реєстрацію!
Сучасні холості пістолети активно набирають популярності. Їх купують люди різного віку. Перед тим як вибрати свій пістолет під холостий патрон, корисно дізнатися про їхні переваги. Вам буде цікава історія виникнення таких моделей та пов'язані з цим правові питання.
Історія холостих пістолетів
Перша задокументована офіційно згадка про зброю та боєприпаси, призначені для музеїв та виставок, згадується в законі уряду Франції від 19 березня 1939 року. Згідно з нормативним документом, такий тип зброї винесено в окрему категорію та призначався для кінозйомок, театрів, прикрас приміщень.
Коли популярними стали фільми у стилі вестерн, виникла потреба у виробництві реквізиту, що імітує револьвери ХІХ століття. Їх почали випускати дрібносерійно деякі фірми США з 1955 року. Аналогічно події розвивалися Італії, Японії. До 1966 розробили і запатентували пістолети з виступами в стовбурі, що перекривають отвір на 50%. Це розрізало картонну заглушку холостого патрона, щоб його уривки не було видно в кадрі. До 1968 року в Німеччині розробили більше законів про холосту зброю, щоб посилити відповідальність за її використання, оскільки за його допомогою стали частіше грабувати.
Після військових конфліктів списану зброю переробляли під холості патрони, заглушуючи ствол, просвердлюючи отвори в затворі. Його використовували як макети або в навчальних цілях. Сучасне виробництво моделей для холостих патронів калібром 9 мм ведеться окремими заводами. Використовуються легкосплавні матеріали чи полімери, і навіть конструкцію спочатку не можна переробити під бойову.
Переваги холостих пістолетів
Холості пістолети в багатьох країнах доступні без ліцензії. Вони видають гучний звук завдяки вибуху порохового заряду. При цьому виліт кулі не відбувається, оскільки замість неї використовується пластикова заглушка. Серед основних переваг шумової зброї:
- Прекрасний, реалістичний вигляд, що імітує копії реальних, бойових моделей.
- Невелика вага 500-900 г, що спрощує приховане носіння.
- Доступна ціна, яка набагато нижча, ніж усі інші види зброї.
- Безпека для себе та оточуючих. Таким сучасним пістолетом неможливо пошкодити нічого собі або поруч. Він лише шумовий вплив.
У продажу є великий вибір від різних виробників. Моделі відрізняються за розмірами, місткістю магазину, що дозволяє вибрати товар під свої потреби.
Навіщо потрібен пістолет під холостий патрон?
Холості пістолети застосовуються в наступних областях:
- Спорт – з їхньою допомогою подають сигнали для початку змагань.
- Театри та кіно – виступають як реквізит, імітуючи бойову зброю. Видають реалістичний звук, не вимагаючи додаткового озвучування під час монтажу.
- Навчання – завдяки холостим пістолетам відпрацьовують навички поводження зі зброєю у навчальних центрах чи в особистих цілях.
- Самозахист – гучним пострілом можна відлякати собаку чи нападника. Реалістичний вигляд моделей змусить зловмисника відступити навіть без стрільби.
- Колекціонування – деякі збирають такі версії як хобі, щоб потім продемонструвати гостям.
Відповідно до призначення, пістолети під холостий патрон називають стартовими, шумовими, сигнальними і пугачами.
Чи потрібен дозвіл на холостий пістолет?
Відповідно до законів України, для купівлі, володіння холостим пістолетом чи носіння не потрібен дозвіл органів поліції чи інша ліцензія. Придбати зброю можуть громадяни віком від 18 років. Для цивільного використання найпоширеніший калібр – 9 мм. У військових як тренувальна зброя можуть бути інші версії.
Правова відповідальність може настати під час використання у громадських місцях (парки, зупинки, торгові центри), оскільки це лякає оточуючих. Але найчастіше накладається адміністративний штраф. Якщо холосту модель застосовувати за призначенням як розважальну стрільбу в нелюдних місцях або самооборони, жодних законів, які забороняють такі сценарії, немає.
18.11.2024 11:33
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter