• 0

Чому зуби стають чутливими

Чимало людей відчувають дискомфорт через гіперстезію. Так стоматологи називають чутливість наших зубів. Вона дає про себе знати у вигляді гострого болю, який з’являється через фізичні, хімічні або ж температурні подразники в нашій ротовій порожнині.

Як правило, гіперстезія з’являється через стоншення емалі зубів. Вона призводить до оголювання дентинних канальців, що мають нервові закінчення. Хворобливі відчуття можуть бути хронічними або ж тимчасовими. Також вони можуть відчуватися в одному зубі або ж у кількох зубах одразу. Сучасні препарати від чутливості зубів можуть значно допомогти тим, хто страждає через гіперстезію.

Стоматологи розрізняють чутливість зубів наступним чином:

перша ступінь – біль виникає через термічні подразники (гаряче або ж холодне);

друга ступінь – біль з’являється через термічні і хімічні подразники (зокрема, чутливість до кислого, солодкого, солоного);

третя ступінь – біль з’являється через дотики, хімічні та термічні подразники.

Спеціалісти радять у випадку подібних симптомів не зволікати з відвідинами лікаря, щоб проблема не стала серйозною і призвела до небажаних ускладнень.

У чому може бути причина появи гіперстезії зубів? Причин може бути декілька. Так можуть проявитися загальні проблеми зі здоров’ям. Або ж реакція організму через вживання значною кількості продуктів, що мають високу кислотність. Також це може бути результатом захворювань ясен та зубів. Трапляється, що гіперстезія виникає у відповідь на певні стоматологічні процедури або ж недотримання правил гігієни.

Якщо причина в неправильній гігієні, то спеціаліст порадить змінити зубну пасту та зробити корективи в техніку чищення зубів. Зважте, що під час чищення зубів не слід докладати значні фізичні зусилля. Також небажано користуватися зубними пастами, що мають високу абразивність. Наліт на зубах варто видаляти плавними рухами. Той же наліт, який став твердим, самостійно ви не видалите. Тут необхідна буде допомога стоматолога.

Також причина болісних чутливості може критися в травма зубів та ясен або ж у звичайному карієсі. Крім цього, це може бути реакцією на травми – відколи в результаті ударів, тріщини тощо. Ще трапляється, що причиною гіперстезії може бути парадонтит, демінералізація зубної емалі або ж абсцеси біля коріння зубів. І результат – виникнення болю при прийомі їжі.

У будь-якому випадку необхідно не відкладати візит до стоматолога.
15.11.2024 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter