• 0

Вибір шафи-купе для передпокою: корисні рекомендації

AD_4nXfSbs1Ru_Zscazsex5z7LaGa0r-l7kyGky6_m-ReWmwEr3ZDly9Eju17e6Mr0BvUeu95AfaZKtHPar7vLdgfOHZ4Lr4KDiMitbkWz8HveQDfrDTVA3LFh6mQEOKi8jxxMgWNwtpbsjLJAeY8xe1hZWjQT0?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Площа передпокою у квартирах зазвичай невелика. Але все-таки там має бути правильно влаштований простір, щоб було зручно зберігати речі, збиратися для виходу з оселі, залишати верхній одяг та вуличне взуття, повернувшись додому. Зокрема, необхідно підібрати практичну шафу. Для ефективного використання простору оптимальним рішенням стане шафа-купе. Вибираючи її конфігурацію, слід першою чергою відштовхуватися від наявного простору. Якщо є вільна стіна, але місця небагато, підійде пряма вузька шафа в коридор. Іноді через особливості планування неможливо встановити лінійну конструкцію, але є незайняті кути. В такому разі підхожим варіантом буде кутовий екземпляр – Г-подібний, трикутний, п’ятистінний чи радіусний. Попри зовнішню компактність, такі моделі дуже місткі, особливо, якщо обрати висоту до стелі.

Вибір виконання меблів: корпусна чи вбудована шафа?



За виконанням виділяють два основних види: вбудовані та корпусні. Перший вид характеризується тим, що має тільки фасадну частину з розсувною системою та внутрішнє наповнення. Стінками можуть слугувати стіни приміщення або ніші – готової чи спеціально змонтованої. Другий вид має всі складові частини: бокові стінки, кришку, задню панель й розсувні двері. Внутрішні елементи кріпляться до корпусу.

У вбудованих моделей чимало переваг:


  • значно економлять корисну площу приміщення;

  • відмінно підходять для малогабаритного житла;

  • приховують нерівності стін;

  • ідеально пристосовані до потреб мешканців, оскільки виготовляються за спеціально створеним проєктом.



Щодо мінусів, вони непридатні до транспортування, й доводиться чекати, поки майстри виконають замовлення.

AD_4nXdVyjs35eOYxNX6QLckHKucTFIUUsh5rwakuCcFB17_bmItqIkPFm7aZNfND9syuRZkGg2nXlAoEnPNOAPu4eU-qRSF_MRAo5ude0jV6wWVE1A_UKn3TTOrXO3zGlmd1_JLIigaFdogMKkQIE07Tms54lMA?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Корпусні зразки теж володіють сильними сторонами:


  • швидко і без зайвих труднощів розбираються та збираються;

  • можна обрати серед готових виробів чи замовити індивідуальне виготовлення;

  • прості та безпечні при перевезенні;

  • підходять для орендованого житла;

  • їх простіше ремонтувати.



Недоліком вважається більша масивність, через що такі меблі не підходять для дуже малих кімнат. Також при істотних нерівностях стін корпусну шафу буває проблематично встановити впритул до них.

Що враховувати, плануючи внутрішнє наповнення?



Для зберігання верхнього одягу знадобиться надійна металева штанга, яка може бути розташована паралельно до дверей або перпендикулярно. Відділ для цієї категорії речей повинен бути достатньо просторим, аби там поміщалися об’ємні зимові пуховики, дублянки. Полиці для взуття можуть бути зроблені з деревини або сітки. Перевагою сітчастих полиць є добра вентиляція. Верхні полиці зазвичай відводяться для предметів, що рідко використовуються: дорожніх сумок, валіз, лижних курток й т.д. Часто шафа в передпокій включає місце для розміщення прасувальної дошки, пилотяга та інвентарю для прибирання.

Як визначитися з розмірами?



Тут треба брати до уваги два чинники. По-перше, здатність меблів поміститися на відведеній ділянці. Для цього робляться точні заміри. Й, по-друге, заплановане наповнення. Наперед продумавши функціонал, розрахувати габарити буде неважко.

Необхідно зважати, що при паралельному розташуванні штанги для вішалок глибина має становити не менш ніж 60 см. Коли може поміститися лише вузька шафа в передпокій, глибиною 45 – 50 см, штанга монтується не паралельна, а перпендикулярна фасаду.

Мінімальна ширина – 65 см. Висота залежить від висоти стелі та побажань власників помешкання.
24.09.2024 21:56
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter