• 0

Для здоров'я вашого серця

Загальновідомо, що серцево-судинні захворювання – основна причина смертності на планеті. Тому профілактика інфаркту міокарду та інсульту надзвичайно важлива в житті кожної людини.

Тим більше, що на думку фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, за умови дотримання певних правил, близько 80 % передчасних інфарктів та інсультів можна запобігти. Правила запобігання відомі кожному: ретельно підібраний раціон харчування, щоденна фізична активність та негативне відношення до паління.
Запобігти інфаркту можна завдяки відчутному зменшенню смаженої, жирної та копченої їжі, зменшити споживання солоного, ввести в постійний раціон овочі та рибу. Бажано регулярно вживати горіхи та взагалі звернути увагу на продукти, в яких міститься достатньо калію.

Для профілактики інсульту варто ввести в свій щоденний раціон рибу та нежирне м’ясо, крупи. Також корисними будуть нежирні молочні продукти, морепродукти.
Варто також звернути увагу на медикаментозну підтримку здоров’я свого серця. В останні роки одним з ефективних засобів при профілактиці серцево-судинних захворювань зарекомендував себе препарат брилінта (докладніше тут https://farmus.com.ua/uk/p/1572615896-brilinta-90mg-56tab/).

Чимало лікарів звернули увагу на ефективність брилінта та брилінта 90 в профілактиці інсульту та інфаркту. За складом це антиагрегатний засіб. Він здійснює вплив на тромбоцити і запобігає їхній агрегації. У результаті зменшується ризик утворення тромбів.

Варто відзначити, що брилінта ефективно заблоковує на поверхні тромбоцитів специфічні рецептори. Завдяки цьому їхня активація унеможливлюється, а формування тромбів не відбувається. Якщо порівнювати препарат брилінта з іншими антиагрегантами, то вона має передбачуваніший ефект та діє на організм швидше. У момент гострого коронарного синдрому це дуже важливо.

Переважно брилінта призначається пацієнтам з розрахунку 90 мг. – два рази на добу. Разом з препаратом додатково слід приймати невелику дозу аспірину. Отже, початкова доза – 180 мл. Ефект від прийняття брилінта та брилінта 90 відчувається доволі швидко. Необхідно, щоб препарат приймався у чітко визначений лікарем час. Якщо пропускати дози, то ефект від прийому препарату може зменшитися.

Перевага від прийому брилінта полягає в значному та швидкому позитивному впливу на загальний стан організму. Особливо це важливо для тих пацієнтів, що страждають від гострого коронарного синдрому. Для них швидкість позитивного впливу на загальний стан має вирішальне значення. Також брилінта – легко оборотний препарат. У разі потреби функція тромбоцитів швидко відновлюється.

Для загальної профілактики інсульту кардіологи радять робити наступне:

- близько півгодини щодня приділяйте фізичній активності. Достатньо, щоб фізична активність була середньої інтенсивності;

- приділяйте увагу правильному та раціональному харчуванню;

- варто зменшити добову норму споживання солі. Оптимально – до 5 грамів на добу;

- варто відмовитися від вживання алкогольних напоїв та паління;

- необхідно системно стежити за рівнем артеріального тиску.

Варто також приділяти час для фізичних навантажень? Які види активності найбільш корисні при профілактиці серцево-судинних захворювань? Оптимальні навантаження – після бігу підтюпцем, швидкої ходи, плавання в невисокому темпі, прогулянок на велосипеді, танців – класичних або ж сучасних.

Слід пам’ятати: чим більше груп м’язів будуть задіяні під час фізичних вправ, тим краще. При цьому важливо не перестаратися. Якщо різко навантажувати м’язи серця, це може призвести до небажаних наслідків.
25.06.2024 15:44
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter