• 0

Міграція між мобільними операторами в Україні: чи можливо це і з чим вам доведеться зіткнутися

Ще не так давно, зміна оператора мобільного звʼязку в Україні проходила максимально болісно. Адже абонентові доводилось відмовлятись від існуючого номеру телефону, що створювало багато проблем в частині оповіщення важливих контактів про такий "переїзд".

Та з впровадженням MNP (Mobile Number Portability) у абонентів зʼявилась можливість комфортної міграції між операторами. І, як бонус, для Lifecell, Kyivstar та Vodafone - вибрати номер на свій розсуд.

Що таке переносність мобільного номера (MNP)?Перенесення мобільного номера (MNP) — це послуга, яка дозволяє абонентам зберігати свій номер телефону при зміні оператора мобільного зв’язку. Введення цієї послуги спрямоване на підвищення конкуренції. Не так давно, для України ця послуга була недоступною, що призводило до значного дискомфорту, оскільки така "міграція" змушувала змінювати номер телефону.

Коли послуга з’явилася в Україні?В Україні MNP стала доступною з 1 травня 2019 року. Ця подія ознаменувала важливий крок у розвитку телекомунікаційного сектору країни. І отримала неабияку популярність серед абонентів, оскільки змінила "правила гри" до кращого. Більш того, від її впровадження "виграли" й оператори, оскільки це дозволило сильно "оздоровити" конкуренцію серед "великої трійки".

Переваги та недоліки перенесення номераУ "міграції" зі збереженням номера є багато переваг:

 • Збереження контактів: абоненти можуть уникнути незручностей, пов’язаних із повідомленням про зміну номера;

 • "Оздоровлення" конкуренції: оператори змушені покращувати якість своїх послуг і пропонувати більш вигідні тарифи, щоб залучити і утримати аудиторію;

 • Простота: сам процес перенесення спрощений і не вимагає значних зусиль з боку абонента, хоч і потребує деяких рухів з його сторони;

 • Гнучкість: користувач можуть легко змінити оператора, якщо знайде більш вигідні умови, зберігаючи при цьому свій номер.Та є в неї і недоліки, про які теж не варто мовчати:


 1. Можливі затримки. У деяких випадках процес перенесення може зайняти більше часу, ніж очікується, що може викликати тимчасові незручності;

 2. Необхідність оплати. З часом, в Україні перенесення номера може стати платинм, що створить додатковий фінансовий тягар для абонента.

 3. Технічні складнощі. У рідкісних випадках можуть виникнути технічні проблеми, пов’язані з сумісністю систем різних операторів.Як перенести номер? Насправді, процедура набагато простіша, чим може здатись на перший погляд:


 • Вибір нового оператора: визначте, до кого ви хочете перейти. Вивчіть доступні  тарифи та умови;

 • Подання заявки: зверніться до центру обслуговування абонентів оператора або скористайтеся онлайн-сервісом вашого нового оператора;

 • Підтвердження даних: надішліть необхідні документи та інформацію для підтвердження своєї особи та володіння номером;

 • Очікування завершення процесу: зазвичай перенесення номера займає від кількох годин до пари днів. Новий оператор повідомить вас про успішну зміну;

 • Активація нової SIM-карти: після завершення процедури вставте нову SIM-карту, надану новим оператором, у ваш телефон і насолоджуйтеся послугами.Незважаючи на деякі можливі недоліки, переваги MNP роблять її цінним ресурсом для всіх, хто хоче оптимізувати свої витрати на мобільний зв’язок і отримати найкращі умови обслуговування.

30.05.2024 11:06
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter