• 0

Вплив кави та чаю на організм людини

Людство звично прийнято поділяти на тих, хто п’є каву, і тих, хто більш за все обожнює чай. Хоча заради справедливості слід уточнити, що чимало людей однаково цінують обидва найпопулярніші в світі напої.

І кава, і чай мають власний неповторний смак. І обидва напої завдяки своїм властивостям тонізують наш організм. І хоча є люди, які сперечаються – що корисніше для організму – кава чи чай? – слід намагатися бути об’єктивним. Зіставляти за такими ознаками найпопулярніші напої в світі буде не зовсім коректно.

Оригінальна зернова та мелена кава – це те, з чого починають свій день чимало українців. І хоча в ЗМІ регулярно з’являються матеріали про побічний ефект від надмірного споживання кави, серйозні науковці переконують – якщо каву споживати в помірних об’ємах, то її користь для організму буде безсумнівною.

Слід нагадати, що кава, зокрема:

- допомагає при депресивних станах та покращує емоційний фон;

- втамовує почуття голоду та зменшує апетит;

- вгамовує головний біль завдяки тому, що після чашки кави розширяються судини;

- сприяє появі бадьорого настрою та підвищує працездатність;

- зменшує ризики захворювань на рак прямої кишки, шкіри та печінки.

У свою чергу, вплив чаю на організм людини напряму залежить від смакових якостей сорту чаю. Науковці вважають, що зелений чай має в складі більше корисних речовин, ніж чорний чай. Це стало можливим завдячуючи щадній обробці зеленого чаю. Справжні чаї та набори чаю впливають на:

- позитивно впливають на вагу людини, сприяючи зменшенню кількості зайвих кілограмів;

- покращують загальний тонус організму, сприяє появі бадьорості;

- має потужну антиоксидантну дію;

- зменшує ризики появи серцево-судинних та онкологічних захворювань, зменшує ризик появи цукрового діабету;

- має у своєму складі обмаль калорій;

- підвищує рівень концентрації та стимулює роботу мозку.

Чай можна пити практично всім, зокрема й маленьким дітям. Однак важливо не зловживати, бо навіть чай при великих об’ємах може мати на організм людини негативний вплив.

Зазвичай впродовж дня рекомендовано пити не більше 5-6 чашок чаю. У тому разі, коли ви є любителем міцно завареного чаю, то краще обмежити денну норму 2-3 чашками.

Що ефективніше для кожного з нас в ранковий час – кава або чай – питання дискусійне. Майже все залежить від смаків людини. Кава в помірних дозах корисна для людини. Чай добре впливає на функціонування всіх систем організму.
06.05.2024 17:42
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter