• 0

Особливості догляду за лежачим хворим

Спеціалісти, які займаються питаннями догляду за лежачими хворими, повинні мати не лише якісну медичну підготовку, але й бути гарними психологами, здатними в потрібний момент знайти саме ті слова, які розрадять настрій їхньому пацієнту (подробиці тут https://promin-zhittya.km.ua/doglyad-za-litnimy-lezhachymy-hvorymy/). Кожен пацієнт унікальний, бо має свій індивідуальний набір медичних проблем, але й персональний темперамент, характер, свої особливості виховання тощо. Крім цього, кожен має певний набір обмежень та рекомендацій, за дотриманням яких необхідно уважно стежити.

Крім догляду за тілом та запобіганням появи пролежнів, належну увагу слід приділити організації якісного харчування хворого, яке в переважній більшості випадків є дієтичним. Оскільки пацієнт або лежачий, або обмежено рухливий, він має знижений апетит. Враховуючи цю обставину, він повинен отримувати якісне й різноманітне харчування й випивати достатню кількість води. Нерідко харчування лежачих хворих здійснюється за допомоги спеціальних трубок або ж у формі рідинних дієт.

Лежачі пацієнти мають власний розпорядок дня, під який підв’язане як харчування, так і гігієнічні процедури, прийом необхідних ліків, медичні процедури, різні реабілітаційні вправи, ретельний контроль за основними медичними показниками.

Важливо забезпечити лежачому хворому атмосферу комфорту й затишку. У кімнаті має бути належний рівень освітлення, комфортна температура повітря.

Надзвичайно важливо підтримувати постійний емоційний контакт з лежачим хворим, не давати йому замикатися в собі, створювати доброзичливу та душевну атмосферу для регулярного спілкування.

Належну вагу слід приділити наданню психологічної підтримки лежачому хворому. Дуже часто вони перебувають у стресовому стані, відчувають безпорадність, відчуження, втрату інтересу до життя через свій стан. У цих умовах слід створити навколо лежачого хворого атмосферу психологічного комфорту, налагодити регулярний діалог с хворим, підтримувати інтерес до життя, попрацювати над створенням умов для регулярного спілкування з родичами та друзями лежачого пацієнта.

Слід регулярно підкреслювати свою повагу до лежачого хворого, підкреслювати особливості його індивідуальності, важливості його думок та почуттів. Це однозначно сприятиме покращенню настрою хворого, поверненню інтересу до навколишніх подій, підвищенні зацікавленості в активному спілкуванні з оточенням. Все це в сукупності однозначно покращить якість життя пацієнта.
08.04.2024 15:47
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter