• 0

Для чого використовується електронний цифровий підпис

Для чого використовується електронний цифровий підпис Однією з найкорисніших інновацій, впроваджених в Україні на початку 21-го десятиліття, стало вільне використання електронних документів (подробиці тут https://stcentr.com.ua/etsp/). Відповідна законодавча база була створена в 2003-2004 роках. Завдяки цьому й з’явився широко використовуваний сьогодні електронний цифровий підпис (почитати більше тут https://stcentr.com.ua/is-pro/).

Електронний цифровий підпис (скорочено його називають ЕЦП) з’являється завдяки криптографічному перетворенню певного переліку електронних даних. ЕЦП додається до даного переліку. При цьому це приєднання гарантує цілісність і справжність електронних даних, а також забезпечує ідентифікацію особи, що підписує.

ЕЦП накладається за допомогою персонального ключа. А проходить перевірку через відкритий ключ. Під персональним ключем розуміють криптографічний алгоритм, на підставі якого формується електронний цифровий підпис. Доступ до ЕЦП має виключно особа, яка володіє правом на підпис. Загалом ЕЦП вважається обов’язковим реквізитом для кожного електронного документа. За його допомогою контрагенти мають можливість ідентифікувати особу, що підписує електронний документ, чим підтверджує його справжність. По суті, накладання ЕЦП свідчить про завершення створення електронного документу.

Чимало людей плутаються в нюансах використання ЕЦП. Дехто вважає, що все це для нього – надзвичайно складно. Але якщо спробувати не поспіхом розібратися, то туман в голові швидко розвіюється.

Так, нагадаємо, що звичний для нас особистий підпис – звичайний розчерк ручки на папері. Цей розчерк має певне графічне зображення. У свою чергу, ЕЦП – складний та заплутаний набір знаків та цифр. На додачу – підданий шифруванню в спеціальному коді. Графічного зображення ЕЦП не має.
Для чого використовується електронний цифровий підпис

Електронний цифровий підпис складається з двох частин. Перша частина є відкритою і для тих, хто забезпечує обслуговування програмного забезпечення, і для тих, хто складає електронні документи, і для тих хто їх відправляє та отримує. Всі ці сторони мають можливість ідентифікувати особу, що наклала електронний цифровий підпис.

Друга частина – секретна. Її створює лише власник електронного підпису. По суті це пароль, за допомогою якого ви створюєте ЕЦП, а потім – підписуєте електронні документи.

Звертаємо увагу, що особа, яка має право цифрового підпису, користується також сертифікатами до таких ключів.
21.03.2024 19:03
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter