Шановні користувачі!
Як ви вже помітили - зовнішній вигляд сайту змінено,
у зв'язку з цим всі читачі, які бажають коментувати матеріали сайту повинні
пройти повторну реєстрацію!
Чимало українців прагнуть активного відпочинку, відкриваючи для себе нові куточки на теренах рідної країни. Представники центральних, південних та східних регіонах з величезною приємністю їздять в міста західної України. Тут їм подобається абсолютно все. Вишукана українська мова на вулицях, смачна й недорога кухня, мальовнича природа, гостинність місцевих, які раді гостям о будь-якій порі року.
Чимало українців та іноземних туристів із задоволенням приїжджають в Івано-Франківськ. Це колоритне й неповторне місто, в якому можна добре провести час і влітку, і взимку. Вишукана архітектура будинків у центрі міста. Чудові парки та сквери. Цікаві й оригінальні музеї.
Однак перш ніж приїхати в Івано-Франківськ, кожен турист цікавиться тим, де саме він зупиниться в місті. І тут варіантів чимало. В Івано-Франківську є чимало готелів на будь-який смак та розмір гаманця. Однак значна частина гостей (це стосується як тих, хто приїде в Івано-Франківськ на відпочинок, так і тих, хто вирішуватиме тут бізнесові або ж інші справи) прагнуть незалежності. Зупинок у готелі пов’язаний з певним колом обмежень, хоч і не суттєвих, але ж в окремих ситуаціях – доволі відчутних.
А от, обравши апартаменти Івано Франківськ, кожен гість міста відчуватиме себе повновладним господарем як власного часу, так і помешкання. Адже він точно знатиме, що на весь час перебування в місті до його апартаментів, крім нього, не матиме доступу ніхто інший.
Вартість проживання в апартаментах Івано-Франківська буде менше порівняно з готелем. При цьому рівень комфорту в апартаментах – не гірший, свобода пересування – необмежена. У прямому сенсі, обравши проживання в апартаментах Івано-Франківська, кожен почуватиметься майже як вдома.
Підібрати для себе помешкання можна в різних районах міста. У тому випадку, коли ви в Івано-Франківську вперше, прагнете познайомитися з історією та архітектурою міста, - доцільніше зупинитися в центрі. У тому ж випадку, коли ви приїхали по справах і маєте бути в певному районі Івано-Франківська – ви легко знайдете апартаменти в будь-якому куточку обласного центру.
Що можна подивитися в Івано-Франківську?
Символом міста здавна вважається міська ратуша. З давних давен в Європі місто, яке отримувало Магдебурзьке право, неодмінно зводило й міську ратушу. У ній розташовувався магістрат.
Міська ратуша у центрі Івано-Франківська – четверта за ліком. Її відкрили поляки в 1935 році. Вона зовсім нетипова для аналогічних споруд в західній Україні, бо зведена в конструктивістському стилі.
Сьогодні кожен охочий має можливість відвідати Краєзнавчий музей, що розташовується безпосередньо в самій ратуші. Окраса колекції музею – багатющий етнографічний матеріал, який розкаже відвідувачам про побут, ояг та традиції різних куточків мальовничого Прикарпаття.
Неподалік ратуші розташований славетний Вірменський собор. Його родзинка полягає в тому, що перед собором немає великого майдану, як зазвичай перед храмами. Вірменський собор в Івано-Франківську з’являється перед вашими очима прямо серед інших будинків.
Цю церкву у 18-му століття в стилі бароко звела вірменська громада міста. Раніше тут був дерев’яний храм з іконою Діви Марії, яка вважалася чудотворною. Розкішний інтер’єр храму оздоблений фресками та скульптурами.
На сьогоднішній день він має назву Покровського кафедрального собору й належить до української автокефальної церкви. Але місцеві за традицією продовжують називати його Вірменським собором.
Раніше Станіслав (попередня назва Івано-Франківська) був центром дирекції залізниці Австро-Угорської імперії починаючи з 1882 року. Видатний австрійський скульптор Ернст Баудіш звів у центрі Станіслава ошатну будівлю дирекції залізниці, яка зберіглася майже в первозданному вигляді до сьогоднішніх днів.
Австрійська дирекція залізниці має еклектичний стиль. При цьому вже багато років вона надзвичайно подобається як місцевим жителям, так і гостям Івано-Франківська. Спочатку тут справді знаходилася дирекція залізниці. Невдовзі на її місце прийшов магістрат. Після завершення Другої Світової війни тут знаходиться головний корпус медичного університету.
Однією з найвизначніших культурних пам’яток міста вважається Кафедральний собор Воскресіння. Він належить Український греко-католицькій церкві. Спочатку на цьому місці височів єзуїтський костел. Проте в середині 18-го століття через аварійний стан костел був розібраний, і на ого місці з’явився новий храм. Після заборони діяльності ордену єзуїтів в Австро-Угорщині з середини 19-го століття храм передають греко-католикам, давши йому назву собору святого Воскресіння Христового.
Стиль храму – австро-баварське бароко. В інтер’єрі собору немає зайвих деталей, кожен елемент гармонійно доповнює інший. Все тут продумано буквально до найменшої дрібниці.
10.03.2024 12:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter