• 0

Чи може кондиціонер обігрівати житло взимку

Багато хто з нас по інерції продовжує вважати, що кондиціонер – це надзвичайно корисний прилад, за допомоги якого влітку можна врятуватися від спеки у квартирі або ж будинку. Проте цей погляд вже безнадійно застарів, Як розповідає фахівець з кондиціонерів Богдан Березенський, чимало моделей сучасних кондиціонерів можуть ефективно опалювати приміщення взимку навіть при сильних морозах.

Якщо ви почали вивчати дане питання, маючи на меті зекономити на оплаті за газ, то слід зрозуміти, що для цього оптимально може підійти спліт-система, котра має інверторне керування роботи компресора. Переважна більшість подібних систем здатна ефективно прогрівати приміщення навіть якщо температура повітря за вікном становить «мінус» 15 градусів. У раз, якщо морози сильніше, то існує небезпека зледеніння зовнішнього блоку спліт-системи.

Щоб запобігти цьому, слід придбати таку модель кондиціонеру, до якої входить вбудований зимовий комплект, радить технічний експерт Богдан Березенський. До складу таких моделей зазвичай входять:

- системи, що працюють на підігрів піддону зовнішнього блоку,

- регулятор кількості обертів вентилятора зовнішнього блоку,

- компресор, оснащений інверторним керуванням, утепленням і підігрівом,

- системою, яка відповідає за підігрів піддону зовнішнього блоку,

- функцією проміжного упорскування до компресора парів фреону.

Ванто запам’ятати, підкреслює фахівець Богдан Березенський, що якісне опалення будинку або ж квартири взимку може забезпечити інверторний кондиціонер.

При цьому виробник має зазначити у вихідних даних та інструкції, що дану модель дозволяється використовувати для обігріву квартири або приватного будинку, коли температура повітря на вулиці коливається в проміжку від «мінус» 20-ти до «мінус» 30-ти градусів.

На думку Богдана Березенського, використання інверторного кондиціонеру для опалення квартири в зимовий період має низку перевагу порівняно з іншими способами.

Так, монтаж інверторного кондиціонеру набагато простіше і не вдарить по кишені порівняно з установкою газового котла або ж з розведенням труб, монтуванням радіаторів, тяганина з отриманням погоджень від контролюючих структур тощо.

Відчутною також буде й економія коштів. Адже електроенергія буде витрачатися не на появу тепла, а виключно на переміщення тепла по контуру приладу. Богдан Березенський зазначає, що енергоефективність кондиціонеру, що функціонує в режимі теплового насосу, до 5 разів вище, ніж у електричних і газових котлів, а також в електронагрівачів.
04.03.2024 16:56
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter