• 0

Прийшла весна. Як привести до ладу дитячий майданчик?

З настанням перших теплих днів малечу тягне до улюбленого ігрового майданчика. У цей час дітлахам, що змінили важке зимове вбрання на більш легке, в якому зручніше рухатися, вже  хочеться кататися на гойдалках та каруселях, гратися в пісочниці та займатися своїми іншими улюбленими справами.

Проте після зими такі об’єкти часто виглядають неестетично. Крім того, деякі присутні на них конструкції можуть виявитися небезпечними для маленьких користувачів. Коли такі нюанси мають місце, однозначно краще їх демонтувати і купити дитячий майданчик в Черкасах новий від перевіреного виробника з установкою.

Пропонований текст розповість про особливості впорядкування ігрових зон для дітей після зимової пори. Йдеться про ті майданчики, які підлягають ремонту.Орієнтовний зміст робітПершочергово, якщо в холоди відповідна локація практично не використовувалася, як це часто буває, або нею користувалися мало, необхідно прибрати її територію – підмести підлогове покриття, прибрати сміття.

Наступний етап – пильний огляд всіх елементів ігрової зони. Кожну з установлених на відповідній території конструкцій слід оглянути на предмет стану лакофарбового покриття та корозії.

Металеві профілі, труби та прути можуть упродовж зими можуть поіржавіти, втративши свій привабливий вигляд. У гіршому випадку метал може погнити – тоді він втрачає міцність.

Інколи виходять із ладу і дерев’яні деталі – наприклад, сидіння гойдалок, лавочки, каркас пісочниці тощо.Практична реставрація дитячого майданчику включає наступні види роботи:


  • зачистку поверхонь, на яких вигоріла, пошкодилася, частково облізла або відшарувалася фарба;

  • фарбування конструкцій із металу, фанери та дерева – у будь-якому випадку це дозволить повернути їм яскравість та привабливість;

  • ремонт пісочниці – ідеальним рішенням буде заміна в ній старого піску на новий та чистий, а також укріплення стінок, які тримають цю конструкцію;

  • відновлення пошкоджених металевих елементів – у такому випадку не обійтися без їх часткового демонтажу та виконання зварювальних робіт;

  • оновлення наявного підлогового покриття чи повну його заміну – можуть бути різні варіанти рішення цієї проблеми, від засипання території майданчика піском із попереднім облаштуванням дренажної основи для нього до використання сучасних будматеріалів відповідного призначення.Наразі трендом, що чудово виглядає, служить роками і мінімізує вірогідність травм малюків, є гумова плитка.

Важливі особливості та рекомендаціїПошкоджені елементи з дерева та фанери необхідно демонтувати. Для цього відкручують кріпильну фурнітуру, виконують точні заміри цих деталей та замовляють їх у столярних цехах чи майстернях.

Найефективніша технологія зачистки фарби на металевих виробах – гарячим методом. Для цього варто використати будівельний фен.

Зміцнити ослаблені та пошкоджені ділянки металоконструкцій можна за допомогою зварювання – для виконання такої роботи підійде газовий або електрозварювальний апарат.Процес фарбування вимагає використання універсальних лакофарбових засобів, призначених для вуличного застосування, а також додаткового обладнання. Маються на увазі малярні кисті, наждаковий папір для зачищення та знежирювач-розчинник.

Щоб фарба не потрапила на зайві ділянки, їх попередньо обклеюють малярським скотчем або закривають за допомогою поліетиленової плівки.

Для якісного виконання таких реставраційних робіт необхідно мати певні навички та досвід. Адже їх метою є забезпечення гарного вигляду та надійності дитячого майданчика принаймні до наступної зими.

03.03.2024 11:24
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter