• 0

Чим біла ікра відрізняється від червоної та наскільки вона корисна

Червону ікру в більшості випадків знають всі й у кожного склалося своє уявлення про неї. А ось що стосується білої ікри, уявлень набагато менше, її чомусь, часто незаслужено, обділяють увагою. Що таке біла ікра, які особливості їй притаманні та чи корисна вона для людини — розповідаємо далі.


Чим біла ікра відрізняється від червоної та наскільки вона корисна


Що таке біла ікра


Білою таку ікру називають за світлі кольори, якими вона відрізняється. Вони можуть бути від жовтуватого відтінку до світло-червоного. Добувається біла ікра з таких риб як щука, мойва, судак, тріска, минтай, сазан та деяких інших видів риб. Це різноманіття зумовлює не лише відмінності в кольорі, але й в смаку.


Ікра щуки


Це один з найцінніших різновидів білої ікри. Щуча ікра має приємний бурштиновий відтінок та вишуканий смак, за що високо цінувалась ще здавніх часів. Ця оцінка залишилась такою ж високою й понині.


Ікра мойви


Натуральна ікра мойви має досить різкий смак, тому її піддають обробці, при якій регулятори смаку пом'якшують цю специфічну особливість. Процес обробки впливає також на колір ікри, який з блідо-жовтого набуває значно світлішого відтінку. Часто у магазинах можна зустріти підкопчену ікру мойви. У такої ікри колір має рожевий відтінок. Часто такий продукт містить різні соуси та хімічні добавки.


Ікра судака


Як і у випадку з мойвою, ікра судака є досить поширеним продуктом. Вона має світло-бежевий відтінок та зустрічається у в’яленому вигляді. Варто зауважити, що чим менше у приготуванні продукту використано домішок та консервантів, тим його ціна є вищою.


Ікра тріски


Ця риба цінується за високі смакові якості як м'яса, так і ікри. Ікра тріски має помаранчевий відтінок. Її можна придбати у замороженому вигляді та у вигляді консервів.


Ікра минтая


Минтай — відносно недорога та смачна риба. Її ікра має дещо гіркуватий присмак, тому може сподобатись не всім. Хоча в деяких східних країнах її широко використовують для приготування різноманітних страв. Особливо люблять ікру минтаю японці та корейці, у яких окремі страви національної кухні без неї не обходяться. Ця ікра може бути в консервованому, замороженому та в'яленому вигляді.


Ікра сазана


Сазан за розмірами є досить великою рибою, а ікру має дрібну. Колір ікринок бежевий, у в’яленому стані набуває насиченого відтінку. Відрізняється легким рибним присмаком.


Чим біла ікра відрізняється від червоної


Основні відмінності білої та червоної ікри очевидні. Крім різниці кольору присутня також відмінність у розмірах ікринок: білі ікринки набагато менші за червоні. Продукт може урізноманітнити меню любителів ікри. На смак біла ікра нічим не поступається червоній, необхідно тільки її правильно приготувати та подати.


Чим корисна біла ікра


За вмістом корисних речовин натуральна біла ікра рівняється з червоною чи чорною. Вона містить багато наступних елементів:

  • мікроелементи;


  • вітаміни групи B;


  • білки;


  • жирні кислоти омега-3.


Чим біла ікра відрізняється від червоної та наскільки вона корисна


Якщо розглянути хімічний склад червоної та білої ікри, то у них він схожий. Більшість своїх корисних властивостей біла ікра зберігає у своєму натуральному вигляді. Проте таку ікру їсти не рекомендується. Найбільше корисних речовин зберігається в ікрі сухого засолу.


Як і інші морепродукти, натуральна біла ікра є дієтичним продуктом, але тільки якщо для її приготування не були використані стабілізатори, ароматизатори та регулятори кислотності. Іноді до білої ікри додають соус, який скріплює ікринки. Такий продукт уже не може рахуватись дієтичним. Магазин Ікорний Дім пропонує білу ікру високої якості, вживаючи яку можна отримати як смакове задоволення, так і максимальну користь для організму.

13.12.2023 16:41
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter