• 0

ЕВА-матеріал: що це і де використовується

Підтримувати чистоту в салоні авто нелегко, особливо у дощову, снігову погоду. Зберегти оздоблення яскравим і привабливим надовго та уникнути корозії допоможуть ЕВА килимки. Їх можна замовити для машини будь-якої марки й моделі, адже під час виготовлення завжди враховують індивідуальні геометричні параметри.

Килимки з ЕВА-матеріалу добре затримують бруд і вологу, не даючи їм поширюватися по салону чи потрапляти на оздоблення авто. Цього вдалося досягти завдяки унікальній ромбоподібній або сотоподібній структурі виробу – він складається з осередків однакової глибини. Туди потрапляє сміття, вода зі взуття й інших речей, затримуючись там.

Який матеріал використовують для виготовлення килимківЦя сировина відома під різними назвами – етиленвінілацетат, севілен, C₆H₁₀O₂. Його виготовляють шляхом кополімеризації мономера вінілацетату та етилену. Зміст першого компонента визначає основні властивості виробу, у відсотковому відношенні він складає приблизно від 4 до 50%. Для порівняння, у ПВХ його 100%, тому плутати ці два різних матеріали не варто.

Етиленвінілацетат еластичний, важить менше полівінілхлориду й витримує різкі перепади температур. Йому не страшні сильна спека або холод, він не плавиться та не дубіє на морозі, завжди зберігаючи свою структуру. Килимки з цього матеріалу підходять для інтенсивного та постійного використання, адже з часом не стираються, не втрачають кольору й швидко повертають початкову форму.

ЕВА-матеріал добре поглинає удари, забезпечує гарну амортизацію та захист від вологи для салону автомобіля. Доглядати за таким килимком дуже просто – достатньо витягти його з машини, щоб почистити, вилити воду, можна також помити під струменем простої води або з використанням мийного засобу. Виріб також стійкий до дії хімічних речовин, не боїться реагентів, які додають до сумішей для посипання доріг.

У яких сферах використовують ЕВА матеріалЕтиленвінілацетат універсальний, адже є основною сировиною у різних напрямах виробництва. Зокрема, на його основі виготовляють:


  • дроти, шланги, різноманітні оболонки, клейові склади тощо. Сировина забезпечує відмінні характеристики готового виробу, адже витримує як низькі, так і високі температури;

  • взуття. Особливо відома підошва ЕВА – вона забезпечує гарну амортизацію і добре поглинає удари, тому знімає зайве навантаження й дбає про здоров’я стопи;

  • підлогове покриття. Виходить простим у монтажі й безпечним;

  • спортивні мати для тренувань. Пом’якшують удари від падіння, захищають від травм;

  • гумове покриття для тваринницьких ферм. Не ковзає, легко миється й добре зберігає тепло.Завдяки своїм властивостям етиленвінілацетат також популярний у виробництві ортопедичного взуття, бандажів тощо.

"Джерело: сайт evasota.com"

12.12.2023 16:21
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter