• 0

Як підготувати тварину до УЗ-дослідження

Ультразвукове дослідження (УЗД) — це неінвазивний, безпечний та інформативний метод аналізу стану внутрішніх органів. Для проведення таких обстежень у тварин використовуються ветеринарні системи візуалізації, які допомагають встановити точний діагноз та застосувати відповідні методи лікування. Якими є правила підготовки домашніх тварин до проведення ультразвукового дослідження — розповідаємо далі.

Що таке УЗД тваринДослідження за допомогою ультразвукових хвиль ґрунтується на принципі ехолокації. УЗ-передавач, який контактує зі шкірою тварини, генерує високочастотні звукові хвилі. Вони мають властивість по-різному відбиватися від об'єктів, що зустрічаються на їхньому шляху. Ці сигнали надходять у приймальний пристрій і отриманий результат виводиться у вигляді чорно-білого зображення на екран монітора. В УЗ-діагностиці використовуються лише звукові хвилі, які є повністю безпечними для організму тварини. Проводити обстеження можна кілька разів поспіль, не хвилюючись що це завдасть шкоди вихованцю.

gallery-image

Які органи можна обстежувати при УЗ-діагностиціУльтразвукове обстеження інформативне при оцінюванні стану практично будь-яких органів тварини. У ветеринарній практиці УЗД використовується для діагностики:

 • серця;


 • головного мозку;


 • органів черевної порожнини;


 • сечостатевої системи;


 • репродуктивних органів;


 • очей.


УЗД можуть проводити вагітним тваринам для підтвердження вагітності, оцінки стану та підрахунку майбутнього потомства.

Якою має бути основна підготовка тварини до УЗДДеякі види діагностичного обстеження не вимагають особливої підготовки тварини. Йдеться про УЗД серця, головного мозку, очей. Також без підготовки може проводитись екстрене УЗ-дослідження, коли тварині необхідна термінова допомога. У випадку тяжкого стану пацієнта завдання ветеринара зосереджене на швидкому визначені правильного діагнозу та початку лікування. В екстрених ситуаціях, а також для конкретизації діагнозу може проводитись кілька незалежних обстежень. Тваринам також проводять рентген-дослідження, відбирають аналізи крові та сечі.

При плановому УЗД тварину необхідно правильно підготувати. До цих заходів відносяться:

 • Гоління шерсті у зоні дослідження — дозволяє отримати максимально точні дані щодо стану обстежуваного органу.


 • Вживання седативних препаратів — рекомендоване агресивним та неспокійним тваринам. Під час УЗД потрібно знерухомити тварину, інакше провести дослідження буде неможливо.


Також нерідко потрібна присутність асистента, який допомагатиме лікарю провести обстеження. Окремої підготовки вимагає УЗД черевної порожнини, оскільки дотримання правил дозволяє отримати точні результати діагностики та визначити правильний діагноз.

gallery-image

При проведенні ультразвукового дослідження черевної порожнини важливо знизити обсяги вмісту кишківника та забезпечити достатню наповненість сечового міхура. Для цього необхідно:

 • витримати голодну паузу від 6 до 12 годин залежно від ваги тварини;


 • протягом доби витримати дієту, яка виключає тверді та газоутворювальні продукти;


 • вжити препарати від метеоризму;


 • сприяти фізичній активності тварини, що допоможе випорожненню кишківника;


 • забезпечити наповнення сечового міхура за допомогою вживання великої кількості води.


Ультразвукова діагностика — досить точний та інформативний вид дослідження, який є дієвим інструментом у лікарській практиці. Придбати ветеринарні системи візуалізації в Україні можна, звернувшись в компанію Mindray-bio.
21.11.2023 10:47
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter