• 0

Який мотоцикл варто обирати новачку

Чимало чоловіків мріють про власний мотоцикл. І коли рішення про придбання мотоциклу (подробиці тут https://westlviv.com.ua/mototsykly) вже прийнято, то одразу постає слушне питання: а яким саме має бути перший у вашому житті мотоцикл?

А автошколі кожен водій оволодіває певним набором навичок водіння. Звісно, вони потребують закріплення на практиці. Це слід зробити одразу після отримання прав. Адже якщо пауза між навчанням та набуттям практичного досвіду водіння байку вийде тривалою, то користі від занять в автошколі буде небагато. Звісно, нічого жахливого не станеться. Однак коли пауза затягується на роки, а мотоцикл ви врешті-решт придбали, то вам неодмінно слід буде пройти докатку в мотошколі. Навички вже реально підзабулися, тому на їх відновлення теж доведеться витратити певний час.

Проте коли впевненість у власних силах є – то на якій моделі вам слід зупинитися для початку? Універсальний рецепт: потужна и дорога модель вам зараз не потрібна. Розумніше зупинити вибір на простій моделі. З нею ви легше набудете потрібний досвід водіння. І коли ваша майстерність не викликатиме сумнівів перш за все у вас, то через 2-4 роки можна подумати над тим, щоб придбати більш досконалу й дорогу модель мотоциклу.

Добирати модель слід починати з двигуна. Перше, на що звертаємо увагу – об’єм двигуна. Від об’єму будуть залежати такі показники, як економічність та потужність вашого мотоцикла. На думку більшості фахівців, оптимальним об’ємом двигуна для новачка є 120-150 см3.

Мотоцикли з таким об’ємом двигуна можуть розвивати швидкість до 90 км/год. Пальне за таких умов витрачається в межах півтора-два літри на 100 км. пробігу.
Ще раз слід наголосити: потужний мотоцикл мотоциклісту-початківцю може лише зашкодити. Адже належного досвіду ще немає. Це призводить до переоцінки власних можливостей, і, на жаль, до прикрих пригод на дорозі. Тому слід обирати мотоцикл середнього класу – не надто потужний, але й не слабкий. Це забезпечить безпеку для водія та сприятиме закріпленню навичок водіння на належному рівні.

Моделей так званого середнього класу сьогодні на українському ринку багато. Основний виробник у цьому сегменті – Китай. Китайські мотоцикли коштують недорого і варіантів моделей більш ніж досить. Так само на українському ринку можна знайти чимало моделей мотоциклів з Японії. Їхня вартість буде вищою за китайську. Але «японці» можуть похвалитися відомою на весь світ якістю своїх моделей.
12.11.2023 16:08
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter