• 0

Про культуру графіті

Про культуру графіті Культура вуличних графіті поступово завоювала вулиці українських міст. Якщо раніше, буваючи за кордоном, українці зі здивуванням спостерігали за стінами й парканами будинків, на які було нанесено численні малюнки, то тепер ми бачимо графіті практично в кожному українському місті. Більше того, чимало молодих людей, які хочуть проявити себе в різних сферах й активно шукають простір для самовираження, сьогодні активно радяться – де придбати кращі сквізери для графіті.

Під графіті колись розуміли одну з поширених технік малярства на стінах або ж парканах. Зараз це слово набуло значно ширшого значення. Зараз під графіті ми розуміємо всі публічні тексти, символи, малюнки, нанесені на:

- паркани,

- асфальт,

- бруківку,

- стіни будинків,

- стіни ліфтів,

- вбиральні тощо.

Графіті – це неофіційний вид активності переважно молодих людей, які намагаються донести до світу свої настрої, думки та переконання.

Шо таке теґінгОдним з найпоширеніших видів графіті вважається теґінг. За технікою це зроблений нашвидкуруч автограф автора, нанесений в громадському місті на будь-яку поверхню. Пішло від слова тег: англійською мовою – окремий підпис. Якщо хтось захоплюється теґінгом, то таку людину вважають райтером.

Заради справедливості слід зазначити, що в частині країн теґінг не вітається владою і вважається одним із проявів вандалізму.

Як осмислене явище тегінг з’явився в 60-х роках минулого століття на вулицях американського Нью-Йорка. Він використовувався переважно представниками злочинних угруповань для розмітки територій, яку, на їхню думку, вони контролюють і куди конкурентам з’являтися не слід.

Однак з часом тегінг перестав вважатися ознакою належності до злочинного середовища. Тепер він став засобом, за допомогою якого чимало молодих людей, переважно наносячи на стіну своє ім’я, прізвище, ініціали або ж прізвисько – проявляли свою сутність. І на сьогоднішній день чимало тих, хто бажає перейти до графіті магазину, - є райтерами.

На даний час значна частина райтерів впевнена, що тегінг слід вважати ледь не базисом для художника або митця в сфері графіті. Вони вважають, що тег, те. В який спосіб він зроблений, в якому місці розміщений – характеризує стиль райтера. І навіть ширше – його світогляд та ставлення до власного місця в мистецтві.

Найчистіша форма графітіТег по суті вважається багатьма райтерами найчистішою формою графіті. Кольорові рішення при написанні літер, їхнє розташування, компоновка – саме в поєднанні цих складових і криється стиль райтера, його світобачення. Райтери загалом приділяють дуже велику увагу формуванню власного стилю.

Між іншим, чимало спеціалістів, що стежать за розвитком мистецтва графіті, помітили певну схожість між тегінгом та каліграфією. Не в останню чергу тому, що певна кількість райтерів можуть наносити на стіни шрифти, курсиви тощо. Проте якщо працюєш в графіті, потрібно мати свою неповторну манеру, з каліграфією тут мало спільного. Шоб зробити тег якомога швидше, його малюють одним рухом, не відриваючи руку від поверхні.

Інструменти райтераОсновний інструмент райтера – аерозольний балончик або ж маркер. Проте на цьому перелік засобів для тегінгу не вичерпується. Тегі можуть малювати сквізерами (це такий спеціальний вид маркеру, який може зробити напис з потіками). Для райтерів у пригоді можуть стати звичайні пульвелізатори або ж навіть вогнегасники, якщо є можливість заправити їх потрібною фарбою. Доволі поширені також саморобні чорнила чи маркери.

Цікаво, що є певна кількість райтерів, які тримають рецепт приготування власних чорнил у таємниці, вважаючи це справжнім авторським винаходом.
01.11.2023 16:33
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter