• 0

Електрогенератори: сфера застосування та найкращі моделі

Генератори використовуються в якості основного або резервного джерела електрики як у приватних оселях, так і на промислових об’єктах. Вони забезпечують електричне обладнання струмом в умовах недоступності централізованого електропостачання. Відносно компактні габарити дають можливість брати установку із собою, відправляючись у подорож за межі міста.

Ключові критерії вибору генератора



Перед придбанням резервного джерела живлення варто ознайомитися з класифікацію і особливостями кожного типу приладів. Сьогодні найбільшою популярністю користуються бензинові та дизельні генератори. Бензинові установки є менш потужними, однак у середньому вони коштують дешевше. Для забезпечення струмом великого приватного будинку оптимальним рішенням є дизель-генератор, максимальна потужність якого не менше 10 кВт. Для невеликих приміщень і будівель підійдуть бензинові агрегати з номінальною потужністю в діапазоні від 3 до 9 кВт Вибираючи модель, також треба враховувати такі чинники:


  1. витрати палива;

  2. спосіб запуску (автоматичний або ручний);

  3. розміри та вага;

  4. час автономної роботи;

  5. рівень шуму.



Крім того, радимо звертати увагу на репутацію виробника. Топовими брендами в цьому сегменті є Europower, Honda, Hyundai, Konner&Sohnen, Matari, ENDRESS, EnerSol, Hitachi, Genmac.

Рейтинг бензинових електрогенераторів 2023





  1. Konner&Sohnen KS 3100i S





Бензиновий генератор інверторного типу з ручним запуском. Номінальної потужность — 2,8 кВт. Модель підходить для живлення широкого спектру побутового обладнання. Суттєвими перевагами є компактні розміри і стильний дизайн. За стандартного навантаження (50-60%) установка може пропрацювати в автономному режимі до 3-х годин. Показник шумності на відстані 7 метрів — 63 дБ. Рекомендується встановлювати агрегат за межами житлового приміщення.



  1. Hyundai HHY 3050Si





Інверторний бензиновий генератор із максимальною потужністю 3,1 кВт. Показник автономності — дві з половиною години за інтенсивного навантаження. Старт — ручний, є система повітряного охолодження. Установка, оснащена одноциліндровим 4-тактним двигуном, генерує струм 13 ампер із частотою 50 Гц. Оптимальний варіант для побутових приладів середньої потужності. Ці та інші моделі генераторів можна замовити онлайн на сайті allo.ua у Львові.



  1. EnerSol EPG-2800S





Однофазний бензогенератор із синхронним альтернатором, ручним типом запуску та повітряним охолодженням. Завдяки витратам палива 300 г на 1 кВт·год є доволі енергоефективним агрегатом. Номінальна потужність 2,5 кВт дає змогу підключати телевізори, персональні комп'ютери, СВЧ-печі, праски та інше побутове обладнання. Сила струму, що виробляє ця портативна електростанція — 12,2 А, номінальне значення напруги — 230 вольт. Об'єм бензобака 15 літрів дає можливість пропрацювати в автономному режимі більше двох годин. Єдиним суттєвим недоліком є високий рівень шумності — 95 дБ.
23.10.2023 14:02
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter