• 0

Де стане в пригоді буржуйка на дровах

Де стане в пригоді буржуйка на дровах Сьогодні в Україні в опалювальний сезон чимало людей, які проживають у приватному секторі, поступово відмовляються від опалення приміщення газом. Причина зрозуміла – це надзвичайно дорого. Є чимало інших прийнятних варіантів. Зокрема, - піч з варильною поверхнею.

Крім опалення житла, така піч дає можливість відчутно заощадити. Адже купляти плиту для приготування їжі вам вже не потрібно. По суті, це та ж сама добре відома кожному з нас «буржуйка». Вона чудово зберігає тепло й зовсім не складна при експлуатації.

Що ж являє собою сучасна буржуйка або більш коректною мовою – буржуйка на дровах? Це піч з металу, завдання якої – опалення приміщення. Димар для буржуйки також робиться з металу. Проте залишається всім відома особливість буржуйок. Коли починаєш розтоплювати таку пічку, в приміщенні майже одразу стає тепло. І поки горять дрова, тепло зберігається. Проте як тільки топка буржуйки завершується, в приміщенні доволі швидко повертається холод.

У першій половині 20-го століття буржуйки використовували дуже часто. Але після того, як почала швидко ширитися система централізованого опалення, від буржуйок почали масово відмовлятися. На даний момент буржуйки прекрасно зарекомендували себе при опаленні дачних будинків, гаражних приміщень, у побутових зонах. І, як вже зазначалося раніше, буржуйки все частіше використовують, як альтернативу газу та електроенергії під час опалення будинків в період опалювального сезону.

Найвагоміша перевага буржуйки – порівняно стрімке обігрівання будинку або приміщення. Це надзвичайно важливо для місць, які потребують обігрівання на нетривалий період. Наприклад, у гаражі, де зберігається автомобіль. Порівняно з піччю, яку можна зробити з цегли, - буржуйка справді вигідніший варіант. Цегла прогрівається значно довше, тому реального тепла від цегляної печі доведеться почекати якийсь час.

Проте слід мати на увазі один очевидний недолік буржуйки – ймовірність пожеж при неправильній експлуатації у них доволі висока. Тому слід бути максимально обережним під час розпалювання буржуйки, щоб нетривале тепло не призвело до втрати вашого майна через раптове загоряння.

Вам слід уважно підібрати місце для розміщення буржуйки в приміщенні. Після цього необхідно прибрати на максимально безпечну відстань будь-які легкозаймисті матеріали. Наприклад, теплий одяг, светри тощо. Також необхідно, щоб у приміщенні завжди під рукою знаходилися засоби для пожежогасіння.
17.10.2023 16:09
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter