• 0

Як розірвати шлюб в Україні

Як розірвати шлюб в УкраїніЖиття – складна штука. У житті багатьох людей услід за маршем Мендельсона, услід за роками щасливого подружнього життя наступає охолодження в почуттях, збільшується кількість конфліктів. І завершується все розлученням. Так, це болісний і енерговитратний процес, хоча зараз можна подати на розлучення онлайн, і мінімізувати неприємні емоції і болісні з’ясування стосунків на очах сторонніх людей.

В Україні безпосередньо процес розлучення повністю регулюється чинним законодавством. Щоб пройти всі етапи розлучення, слід діяти відповідно до певних норм і правил. Пройти всі етапи з мінімальними нервовими втратами та отримати свідоцтво про розлучення без зайвого клопоту (докладніше тут https://www.mak-mel.com/) нелегко, але цілком можливо.

Якщо немає спільних дітей


Найпростіший варіант розлучення – коли подружжя не має спільних дітей та в цілому зуміли домовитися щодо розподілу спільно нажитого майна. У такому випадку буде достатньо звернутися до РАГС за місцем проживання або ж реєстрації. Для звернення до РАГС необхідно мати при собі: заяву про розірвання шлюбу, свідоцтво про шлюб, паспорта чоловіка та дружини.

Більш складною буде процедура розірвання шлюбу в тому випадку, коли у подружжя є спільні неповнолітні діти або ж існують розбіжності щодо майнових питань. У такому випадку процедура розлучення проходитиме через суд. У такому випадку один з подружжя звертається в суд з позовною заявою по місцю реєстрації іншого.

У позовній заяві необхідно вказати причини, через які ви вирішили припинити спільне проживання, надати докази в разі необхідності.

Розірвання шлюбу через судКоли розлучення проходить через судовий розгляд, то воно може затягнутися в часі. Нерідко такі справи розглядаються від кількох місяців до одного року й навіть більше. Багато залежить від рівня загального навантаження справами на конкретний суд та від складності розгляду справи. Під час розлучення через суд слід буде сплатити судовий збір. Також треба бути оплатити гонорар адвокату, що представляє ваші інтереси в суді.

Зараз нерідко виникають ситуації, що подружжя хоче подати на розлучення, коли хтось з них (або обидва) перебувають за межами України. У таких випадках розірвання шлюбу так само відбувається через суд. Подавати заяву можна і по місцю реєстрації когось з подружжя, або ж в суд у районі, де проживає один з подружжя. У таких випадках нерідко виникають ускладнення, пов’язані особливістю при оформлення документів на розлучення й оплатою послуг юриста.
14.10.2023 18:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter