• 0

Способи розірвання шлюбу в Україні

Розірвання шлюбу – це не той процес, коли сторони отримують від цього задоволення. Майже завжди це нерви, поганий настрій, неприємні питання, на які доводиться давати відповідь. Тому для того, щоб дана юридична процедура завершилася в розумні терміни і інтереси всіх сторін було враховано в повному обсязі, важливо, щоб було дотримано всіх формальностей (докладніше тут https://razvod-online.com.ua/ru).

В Україні на сьогоднішній день можна скористатися кількома шляхами розірвання шлюбу. Кожен з цих шляхів спирається на певні нюанси. Зокрема, - наявність дітей, народжених у шлюбі; хто братиме на себе питання опіки над дітьми після розірвання шлюбу.

Найбільш поширеним способом розірвання шлюбних відносин є розлучення через РАГС. Якщо подружжя не має дітей, вони мають право подати заяву в РАГС з проханням розірвати шлюб. Якщо, наприклад, один з подружжя з якихось причин не може особисто подати заяву, то такий документ від його імені може подати інший. Можливо подати заяву, яку завірив нотаріус. Подібна заява розглядається в РАЦС впродовж одного місяця.

Якщо подружжя має дітей, що були народжені в шлюбі або ж усиновлені під час шлюбу, то вони мають право подати заяву про розірвання їхнього шлюбу до суду. Разом з подачею заяви складається письмова угода. У ній має бути зазначено: з ким проживатимуть діти після розірвання шлюбу, яку участь кожен братиме у вихованні та фінансовому забезпеченні дітей братиме той, хто в майбутньому буде проживати окремо. Так само в угоді має бути прописано, як буде дотримуватися право на виховання дітей для того члена подружжя, який в майбутньому не проживатиме спільно з дітьми.

Термін розгляду такої заяви судом становить один місяць. Коли рішення суду набере законну силу, суд направляє в РАГС ухвалене рішення для внесення відповідної позначки в актовому записі про шлюб. Датою розірвання шлюбу вважатиметься дата, коли рішення суду набуде законної сили.

Ще доволі поширеним способом розірвання шлюбу є подачу в суд позовної заяви про розірвання шлюбу. Це може зробити один з подружжя за умови, що подача позовної заяви не станеться під час вагітності або ж впродовж одного року після народження дитини.

Розірвання шлюбу є підставою для того, щоб хтось з подружжя змінив прізвище. Проте це відбувається виключно за добровільної згоди. За бажанням прізвище можна не змінювати.

Окремою процедурою під час розірвання шлюбу є поділ спільно набутого майна. Проте якщо під подружжям немає суперечок, то суд не буде піднімати дане питання.
09.10.2023 17:51
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter