• 0

Освітлення натяжних стель на кухні: що потрібно продумати?

J5H65HNJBTea3bP8XW5Je22IDOykR2WO-dKvF7vNpLi1FUK8AraSyGocKpu9Py9e3RxIfBEfsCEKkdnUYCNMltc7bq_rW5PgBZgMNmDonRM87mJ5wl5Ui1Vd2k6_JSmoXW4v61Hk-eOLtN58385lkngЗміна облаштування кухні – процес, який потребує уваги до всіх аспектів. Першою чергою це стосується оформлення стін та стелі. Серед способів стельового оздоблення натяжні стелі в Києві мають чи не найбільший попит. Щоб вони лише прикрашали собою інтер’єр, необхідно обдумати не тільки дизайн самого полотна і конструкції, а й те, якою буде система освітлення. Детально її слід планувати вже тоді, коли стане точно відомо розташування функціональних зон: обіднього столу, робочої стільниці, раковини та плити. Лише у цьому випадку пристрої будуть розміщені там, де вони справді потрібні.

Вибір приладів для натяжних конструкцій має свою специфіку. Так, ПВХ плівка витримує температуру до +55°. При постійному впливі високих температур вона спершу темніє, а потім деформується і плавиться. Запас витривалості у текстильних полотен дещо вищий – до +80°. Тому максимальна потужність ламп розжарювання може становити до 60 Вт, а галогенних ламп – до 35 Вт. Енергоощадні та світлодіодні лампи в процесі роботи майже не нагріваються, тому їм краще надавати перевагу для монтування у натяжні конструкції.

Наскільки впливає колір та фактура натяжної стелі на ефективність освітлення?6u5dM_j6hp5dqFHQGgb33TLmYAdv8472PT5WpiOGluTeuoyCDIuq5nNMS22nf2JFqcF_ntDmW5v1BDspdeUK0hzx631F0WIucKVmv0-KzAgEf2vjq7tEBVgwWnduF6kwOyfU5HkcNOZ4eNSChvrYFgwНа якість освітлення впливають відтінки та фактури полотен. Так, якщо у кімнаті недостатньо проникає сонячне проміння, встановлення натяжних стель світлих тонів та відповідних приладів допоможе це компенсувати. Стосовно фактур, то:


  • Глянцевим покриттям притаманна помітна здатність відбивати світло і відображати предмети, які знаходяться внизу. На них зазвичай монтують люстри, промені від яких вишукано іскряться на полотні. Підходять і плоскі широкі панелі, точкові чи спотові світильники.

  • Матове полотно слабко відбиває промені, тому таке рішення буде вдалим, коли вікна приміщення виходять на сонячний бік. Вибір світильників практично необмежений. Відсутність блиску дає змогу створювати вишукані ефекти, наприклад, гру тіней або приховане підсвічування, «летючу стелю».

  • Сатинова стеля поєднує у собі риси матових та глянцевих полотен. Цей варіант характеризується ледь помітним перламутровим відблиском, і вважається універсальним у підборі освітлювальних пристроїв.Глянець нечасто застосовують для оформлення стелі на кухні, але якщо хочеться більше сяйва, можна замовити натяжні стелі комбінованого типу, де глянцева плівка буде знаходитися трохи далі від зони приготування їжі, а над робочим місцем розташовуватиметься матове чи сатинове полотно.

Як організувати освітлення з огляду на площу кухні?eMGGpphpyIodm59yU1xeQGw779uavvBtO7TQrDe5OijzYZR8VcHaWdU3ARP26IG1t6Cerir6n_dYJH273sQ3NuEtBB2OFKkhVEVKyBXuagN9xroo9TPIJ3wJXU4ZwtEPmqanBxRhDFUdk9pRiSP4074Якщо кухня має скромні розміри, варто використати комплект точкових приладів, спот-систему або компактну стельову люстру зі спрямованими донизу лампами. Вони зможуть освітити всю кімнату, а світлодіодні стрічки послугують для додаткового підсвічування, наприклад, над робочим місцем. Прилади можна не тільки вмонтовувати в натяжні стелі: якщо заплановано лаконічний дизайн, можна обійтися однією цікавою люстрою, а пристрої для освітлення зони для приготування страв встановити у меблевий гарнітур.

На кухнях значної площі знадобиться базове світло, роль якого виконує стельова люстра, а також локальне підсвічування для зон приготування та споживання їжі. Для поділу кухні на умовні зони добре підходять поворотні лампи, спот-системи та точкові лампи, які дають яскраве спрямоване освітлення.

Можливі й додаткові рішення, наприклад, підсвічування верхнього ярусу кухонного гарнітура. Освітлення над обіднім столом може оснащуватися регулятором яскравості. Нерідко його роблять акцентним, наприклад, встановлюють оригінальний світильник, здатну змінювати висоту. Якщо стіл стоїть упритул до стіни, гарний вигляд матимуть дві люстри. Як декоративне освітлення доречно застосовувати світлодіодну стрічку підхожого відтінку або ряд точкових ламп, розташованих за периметром стельового покриття.
05.09.2023 21:03
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter