• 0

На що впливає вітамін D

На що впливає вітамін DНа жаль, через зануреність у роботу багато з нас не встигають зробити елементарні речі для себе – прогулятися на свіжому повітрі, позайматися спортом, підставити тіло під сонячні промені. Темп сучасного життя змушує нас повністю віддаватися роботі, проводити маже весь час перед комп’ютером. Як же дати організму в потрібній кількості той самий вітамін сонця? Однак цей «вітамін сонця» надзвичайно потрібний нам задля того, щоб мати міцний організм.

Звісно ж, мова про вітамін D, головним джерелом для якого є сонце. Кількість продуктів, в складі яких є D, - обмежена. Між тим саме вітамін D3 необхідний кожном з нас для міцності кісток і пружності м’язів. Вітаміни д3 ціна сприяють нормальному регулюванню фосфату і кальцію в нашому організмі. Також вони потрібні для наших зубів, м’язів та кісток. Якщо в організмі дорослої людини не вистачає вітаміну D, то це призводить до розм’якшення кісток. Коли ж вітаміну D не вистачає дитині, це може стати причиною розвитку рахіту.

Якщо ви страждаєте через депресивний стан, вітамін D неодмінно стане вам пригоді. Чим більше рецепторів вітаміну D перебувають на нейронах нашого мозоку, тим сильніше вирогідність подолання депресії та запобігання її проявів у майбутньому.

Вітамін D серйозно впливає на зміцнення нашого імунітету. Він сприяє підсиленню імунних клітин, захищає наш організм від інфекційних захворювань. Завдяки вітаміну D зміцнюються захисні сили нашого організму.

Не можна не згадати також про те, як вітамін D впливає на стан шкіри та в цілому – на стан здоров’я. Він сприяє зміцненню захисного бар’єру шкіри, забезпечує її рівномірний колір, робить її пружньою і здоровою.

Вітамін D запобігає розвитку цукрового діабету 2-го типу. Він підвищує чутливість організму до інсуліну. Це відбувається шляхом активації рецепторів, які сприяють регулюванню метаболізму жирних кислот у м'язовому та тілесному жирі. Також вітамін D допомагає регулюванню споживання кальцію.
Вітамін D нормалізує робот серця. Він впливає на розслаблення артерій, на їхню гнучкість, нормалізує та контролює тиск.

Не можна не згадати про те, що вітамін D запобігає збільшенню кількості ракових клітин. Також він здатний пригнічувати ріст ракових клітин. Зв’язок між високим рівнем вітаміну D в організмі людини та незначним рівнем вирогідності розвитку будь-яких форм раку – безпосередній. Загалом лікарі зараз вважають, що вітамін D не може вважатися засобом профілактики онкологічних захворювань. Хоча загальмувати прогресування хвороби зменшити ймовірність смерті він здатен.
04.09.2023 17:52
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter