• 0

Як вибрати пастеризатор молока?

Багато факторів сприяли функціюванню молочної промисловості, якою ми знаємо її сьогодні. Безліч годин було витрачено на аналіз виробничих процесів і їх вдосконалення. Багато цілей не було б досягнуто без людської праці, відданості та винахідливості. Пастеризатор заснований на методах і технологіях, які пройшли перші позитивні випробування в лабораторіях два століття тому. Одним із них є технологія пастеризації, без якої важко уявити сучасну харчову промисловість, в тому числі молочну.

Сучасний пастеризатор молока — це спеціальне обладнання, яке використовується для нагрівання та охолодження з метою знищення шкідливих мікроорганізмів і продовження терміну його зберігання.

Складові пастеризатора молокаПастеризація є одним з найбільш поширених методів обробки молока, який дозволяє зберегти його корисні властивості і запобігти розвитку хвороботворних бактерій.

Основними компонентами пастеризатора молока є нагрівальний елемент, охолоджувач, система контролю температури і система автоматичного управління процесом. Нагрівальний елемент, як правило, є пластинчастим теплообмінником, який забезпечує ефективну передачу тепла між молоком і нагрівальним середовищем.

Процес пастеризаціїПроцес пастеризації молока відбувається наступним чином:


  • Сире молоко надходить в пастеризатор, де воно нагрівається до певної температури (зазвичай близько 72-75 градусів Цельсія) і утримується при цій температурі протягом певного часу (зазвичай близько 15-20 секунд).

  • Молоко швидко охолоджується до низької температури (зазвичай близько 4 градусів Цельсія) за допомогою охолоджувача. Цей процес дозволяє знищити шкідливі мікроорганізми, такі як бактерії, віруси та паразити, зберігаючи при цьому важливі поживні речовини та смакові якості молока. Пастеризатори молока можуть бути різних розмірів і конфігурацій, в залежності від обсягу і вимог виробництва. Вони можуть бути як автоматичними, так і напівавтоматичними, що дозволяє оператору контролювати і регулювати процес пастеризації.Як правильно вибрати пастеризатор для молока?Вибір правильного пастеризатора молока залежить від кількох факторів, включаючи обсяг виробництва, вимоги до якості та санітарні стандарти. Важливо також враховувати енергоефективність і надійність обладнання. При виборі пастеризатора слід звернути увагу на його технічні характеристики, такі як продуктивність, споживана потужність, ступінь автоматизації та доступність запасних частин. Використання пастеризатора молока дозволяє виробникам забезпечити безпеку і якість своєї продукції, а також задовольнити вимоги санітарних норм і стандартів. Завдяки пастеризації молоко стає безпечним для вживання і довготривалого зберігання, що є важливим фактором для виробників і споживачів.

17.08.2023 11:33
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter