• 0

Як виникає рак шлунка: передумови та симптоми

Рак шлунка вважається одним із найбільш серйозних онкологічних захворювань. За наявності такого діагнозу часто рекомендується гастректомія, яку можна зробити в клініці Оксфорд Медікал. Кваліфіковані фахівці допоможуть успішно розв'язати складну проблему й доведуть, що далеко не завжди онкологія є вироком.

Однак найправильніше рішення — запобігти виникненню хвороби або принаймні діагностувати її на ранній стадії. Що саме треба робити? Поговоримо про це далі.

Як виникає рак шлунка: передумови та симптоми


Особливості виникнення раку шлункаОнкологічне захворювання характеризується появою пухлин шлунково-кишкового тракту. Як правило, злоякісне переродження відбувається в оболонці шлунково-кишкового тракту. Це пов’язано з її контактом із канцерогенами, що містяться в їжі та напоях.

Статистика свідчить, що найчастіше рак шлунка діагностують у людей у віці від 40 років. Перед розвитком онкологічних процесів у органі відбувається запалення — збудником може стати бактерія Helicobacter pylori або інша, що характерна саме для органів травлення. Крім віку, провокуючими факторами можуть стати неправильне харчування (зокрема вживання солоного, жирного чи гострого) та куріння.

Розповсюджені ознаки онкології шлункаПідступність онкологічного захворювання полягає в тому, що на початкових стадіях симптомів може не бути взагалі (або ж вони є не надто помітними). Саме тому є сенс час від часу відвідувати гастроентеролога, робити УЗД внутрішніх органів, здавати аналізи й користуватися іншими методами діагностики.

Що більшою стає пухлина, то відчутнішими стають симптоми. Ознаки можуть бути такими:

- депресивний стан, слабкість, низька працездатність;

- відчуття новоутворення всередині;

- зміна апетиту — відсутність бажання їсти або, навпаки, перманентне відчуття голоду;

- печія;

- зниження ваги без зміни харчування та способу життя;

- блювання й нудота без приводів для цього;

- відчуття важкості та болю в животі.

Звичайно, один чи навіть декілька з перерахованих симптомів — аж ніяк не гарантія того, що у вас знайдуть онкологію. Проте такі проблеми точно будуть приводом звернутися до лікаря. Особливо уважними до свого здоров’я варто бути людям, у яких уже діагноступали доброякісні пухлини, кісти та поліпи. Якщо виникнуть несприятливі умови, на жаль, такі утворення схильні до злоякісного переродження. Пам’ятайте, що своєчасна діагностика здатна врятувати життя.

17.08.2023 11:11
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter