• 0

Які чинники можуть вплинути на ефективність небулізації зернових культур та як їх можна враховувати

Українські аграрії використовують різні хімічні та біологічні засоби обробки рослин. Але важливо розуміти, що у процесі зберігання зернової культури формується екосистема, яка стає ідеальним середовищем для розмноження комах-шкідників, здатних негативно вплинути на якісні та кількісні характеристики врожаю.

Обробка тільки зернаЯкщо в зерносховищі буде присутня навіть мінімальна кількість комах (наприклад, хрущаків або мукоєдів), вониздатні призвести до втрати зерна до 25%. Тому важливо проводити ефективну обробку зернової культури. А найсучасніше рішення для цієї задачі — небулізація.

Це французька технологія, в рамках якої проводиться розпилення над зерном (або в процесі його навантаження/вивантаження з елеватора) ефективних інсектицидів — препаратів «Гранпротек, КЕ» та «Пірігрен 50, ХТ». Вони забезпечують стовідсоткове знищення комах. Це високоефективна боротьба зі шкідниками зерна.

3 ключові фактори, що впливають на ефективність небулізаціїОскільки небулізація проводиться у приміщенні (зерносховищі), на її ефективність не впливають погодні умови. Є лише 3 ключові фактори, здатні вплинути на результативність обробки.

1. Дозування препаратівРозраховується, виходячи з терміну, на який потрібно забезпечити захист зерну. Але категорично заборонено перевищувати максимально допустимі дози препаратів для досягнення «довшого» захисту. Це може призвести до того, що все зерно стане непридатним для подальшої переробки.

Розрахунок дозування на прикладі препарату «Гранпротек, КЕ»:


 • Для довготривалості ефекту обробки 6-9 місяців — 1 літр на 100 тонні зерна.

 • Для ефекту на 10 місяців – 1,3 л/100 тонн.

 • Для залишкового ефекту строком на 1 рік — 2 л/100 тонн.Інсектицид контактно-кишкової дії проти комірних комах«Гранпротек, КЕ» та «Пірігрен 50, ХТ» мають однакову схему застосування в рамках небулізації:


 1. Якщо мова про«Гранпротек, КЕ», його необхідно попередньо розбавити водою, оскільки це концентрат емульсії. Пропорції — 1:3, 1:4 та 1:5. Кількість води визначають на основі використовуваного обладнання та його швидкості роботи.

 2. Якщо необхідно обробити за допомогою «Гранпротек, КЕ» не зерно, а приміщення чи сільськогосподарську техніку, тоді на кожні 100 квадратів площі використовують 600 мл препарату.

 3. При обробці зерна в процесі завантаження/розвантаження або культури, яка вже зберігається в елеваторі, зазвичай використовують 2 л/100 тонн.«Гранпротек, КЕ», як і «Пірігрен 50, ХТ», починає діяти буквально одразу при попаданні на зерно — після контакту з інсектицидом комахи починають гинути. Протягом 24-96 годин будуть знищені всі дорослі особини шкідників, а також їх наступне покоління.

2. Робота з обладнаннямТакож безпосередньо впливає ефективність небулізації. По-перше, важливо використовувати тільки фірмові розпилювачі компанії-розробника технології (Sojam) зі спеціальними форсунками та режимами роботи. По-друге, потрібно правильно працювати з цим обладнанням:


 1. Пройти інструктаж у експертів Sojam щоб навчити працювати з розпилювачами свій персонал.

 2. Ретельно очищати обладнання до розпилення і після нього, щоб не допустити засмічення форсунок.

 3. Зберігати пристрої суворо в тих умовах, які прописані в інструкції до конкретного агрегату.

 4. Грамотно визначити розташування форсунок над зерном, щоб повністю покрити його інсектицидом.

 5. Коректно налаштовувати режими роботи, спираючись на дозування препарату та запланований час зберігання зерна в елеваторі.

 6. Систематично проводити інспекцію розпилювачів, перевіряти працездатність їх вузлів, усувати дрібні несправності для запобігання серйозних поломок.Кожен агрегат для розпилення інсектицидів поставляється із детальною інструкцією по роботі та обслуговуванні. Також експерти компанії Sojam консультують клієнтів з усіх питань щодо застосування та ремонту обладнання. 

3. Техніка безпекиВи можете подумати, що техніка безпеки при небулізації не впливає на її ефективність. Але це не так. Адже якщо, наприклад, не дотримуватись її, обладнання може вийти з ладу (наприклад, через неправильні налаштування). У результаті процес буде паралізований.

обработка зерновой культурыТакже потрібно працювати у захисному костюмі, окулярах, респіраторі із усіма хімікатами. Це стосується і «Гранпротек, КЕ» та «Пірігрен 50, ХТ». Звісно, ​​якщо невелика кількість інсектициду потрапить на шкіру, це не обов'язково призведе до опіків чи отруєння, але важливо розуміти, що речовини у препаратах, що використовуються, належать до другого класу небезпеки.

Також важливо стежити за терміном придатності інсектицидів, що зберігаються на складі. У процесі їхньої інспекції також необхідно перевіряти цілісність тари. Якщо препарат прострочений, він абоне неподіє взагалі, або матиме слабкий ефект. Прогнозованість урожайності у такому разі буде нульовою.
09.08.2023 17:33
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter