• 0

Які бувають стандартні розміри гранітних плит

Плити з граніту – це один із найпопулярніших матеріалів, який використовується для будівництва, декору та облаштування поверхонь. Завдяки своїй міцності, стійкості до зносу та естетичному вигляду, гранітні плити знайшли широке застосування у мощенні доріг, тротуарів, подвір'їв, ландшафтному дизайні та інших будівельних проектах. Однак, для успішного використання граніту в будівництві важливо знати стандартні розміри, які допоможуть ефективно планувати та втілювати проект. Плити виробляються за ДСТУ і мають стандартні розміри, що спрощує монтаж. В одному покритті можна поєднувати елементи різних відтінків з декількох партій і отримувати рівну, гарну поверхню.

Стандартні розміри гранітних плитТипові значення встановлені в міждержавному стандарті ДСТ 9480-2012.

У документі дано визначення слебів - частково оброблених великорозмірних заготовок. Форма блоків близька до прямокутної. Стандартна довжина слебів від 1500 до 3200 мм, ширина - від 600 до 2200 мм, товщина - від 15 до 40 мм.

Друга група виробів за ДСТ 9480-2012 - мірні плити. Поняття включає модульні, товстомірні, дрібнорозмірні та колоті вироби з різною специфікацією.

Для кожного виду визначено стандартні габарити:

- модульні плити: довжина і ширина кратні 300 або 305 мм. Відповідно, виріб може мати форму правильного квадрата 300х300, 305х305, 600х600, 610х610 або прямокутника 300х600, 305х610. Товщина модульних плит від 8 до 20 мм;

- колоті покриття: розміри неокантованих виробів визначаються за меншою стороною і становлять від 200 до 2000 мм. Товщина від 5 до 100 мм. Колоті покриття виготовляють методом розшарування заготовки по шару і практично не обробляють лицьову поверхню;

- товстомірні плити: довжина від 700 до 2800 мм, ширина від 700 до 1500 мм. Заготовки мають прямокутну або квадратну форму, бувають повністю або частково оброблені залежно від призначення. З товстомірних плит виготовляють сходинки, стільниці, різний декор. Товщина виробів від 40 до 150 мм;

- дрібнорозмірні плити: довжина від 150 до 600 мм, ширина від 50 до 150 мм. Покриття виготовляють з відходів, які залишаються після обробки великорозмірних заготовок. Товщина плит від 5 до 20 мм.

Виробники мають право виготовляти облицювання інших розмірів за погодженням із замовником. Асортимент залежить від технічного оснащення підприємства.

Особливості пакування плит різних розмірівУпаковка забезпечує збереження каменю в процесі навантаження, перевезення, вивантаження. Від якості цієї операції залежить те, в якому вигляді гранітні плити будуть доставлені споживачеві.

Слеби одного розміру укладають на металеві або дерев'яні піддони. Заготовки ставлять вертикально, з незначним ухилом до центру палети. Зверху камінь захищають клейовою стрічкою, термоусадочною плівкою або іншим аналогічним матеріалом.

Дрібнорозмірні і модульні плити упаковують у ящики, пластикові або картонні коробки. Кожне місце акуратно укладають у контейнери або на піддони.

Мірні плити довжиною до 2000 мм і площею не більше ніж 1,5 м2 пакують у дерев'яні ящики або на плоскі піддони. Тару обгортають термоусадочною плівкою. Перевезення здійснюється у формі транспортного пакета.

Товстоміри довжиною до 1500 мм, товщиною до 60 мм і загальною площею до 1,5 м2 укладають у дерев'яні ящики або на плоскі піддони. Формують транспортний пакет. Товстомірні вироби поміщають у контейнер або на піддон насамперед, зверху ставлять коробки з дрібнорозмірними і модульними плитами.

Окрім стандартних розмірів, гранітні плити можуть бути виготовлені на замовлення зі спеціальними розмірами, які відповідають конкретним потребам проекту. Це дає замовнику можливість максимально зблизити гранітні плити до задуманого дизайну та вимог проекту.

Вибір стандартних або спеціальних розмірів гранітних плит залежить від конкретного проекту, бюджету та дизайнерських вимог. Однак, незалежно від розміру, гранітні плити завжди виправдають своє застосування завдяки своїй міцності, стійкості та естетичному вигляду, що робить їх надійним і елегантним вибором для будь-якого будівельного проекту.

Окрім стандартних прямокутних, квадратних та шестикутних форм, гранітні плити можуть мати фасонну форму – з вирізами під куточки або круглу форму. Ці фасонні плити дозволяють створювати цікаві комбінації та малюнки, що робить проект унікальним і оригінальним.

Знання стандартних розмірів гранітних плит допомагає враховувати їх при плануванні та реалізації будівельних проектів. Від правильного вибору розмірів залежить ефективність та естетичність мощення, а також безпека та зручність користування. Завдяки своїм перевагам, гранітні плити стають надійним та естетичним рішенням для облаштування доріг, тротуарів, подвір'їв та інших поверхонь.(https://www.budgran.com.ua/services/granitni-plity-moshhennya/)
Стандартні розміри, такі як квадратні, прямокутні, шестикутні плити, а також розміри їх товщини та рельєфності, дозволяють планувати проекти мощення з урахуванням вимог до дизайну, функціональності та міцності.

В асортименті продукції компанії "Будгран" представлені облицювальні плити, плити мощення, тротуарна плитка, сходи з підсхідцями (https://www.budgran.com.ua/services/granitni-shody/), плінтус та інші вироби з українських гранітів. Ми пропонуємо гранітні плити з різними типами обробки поверхні, як стандартних розмірів та товщин, так і індивідуальних розмірів за Вашим замовленням.
03.08.2023 20:02
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter