• 0

З турботою до власного здоров'я

Проблема ВІЛ вже кілька десятиліть залишається однією з найважливіших для всього людства. Україна – не виключення. Якщо ви турбуєтесь про власне здоров’я і прагнете убезпечити себе від ризику захворювання, варто детальніше ознайомитися з тим, що таке доконтактна профілактика ВІЛ (подробиці тут https://helpme.com.ua/dokontaktna-profilaktika-prep/).

По суті під доконтактною профілактикою ВІЛ фахівці розуміють добровільний прийом людьми, які не є інфікованими, антиретровірусних препаратів. Мета прийому подібних препаратів – зменшення ймовірності інфікуватися ВІЛ.

Найбільше поширеною комбінацією вживання таких препаратів є поєднання теноовіру або з ламівудином, або ж з емтрицитабіном.

Науковці довели, що під час щоденного прийому АРВ-препаратів розмноження ВІЛ у разі контакту з вірусом – зупиняється.

ВООЗ рекомендує застосування доконтактної профілактики ВІЛ ( деталі – тут https://helpme.com.ua/) категоріям людей, які мають значний ризик інфікуватися ВІЛ. До таких належать:

- люди, що ведуть інтимне життя з партнером, який інфікований ВІЛ;

- люди, які регулярно вживають ін’єкційні наркотики;

- люди, які працюють в індустрії надання сексуальних послуг;

- чоловіки, які ведуть інтимне життя з іншими чоловіками.

При цьому варто розуміти, що до групи ризику входить будь-яка людина, що демонструє високу сексуальну активність і не володіє достеменною інформацією про стан здоров’я своїх партнерів. Потенційно вони теж перебувають у зоні небезпеки і можуть отримувати до контактну профілактику ВІЛ.

Слід більш докладно зупинитися на тому, хто саме перебуває в категорії людей, котрі мають підвищений ризик інфікуватися ВІЛ. До таких слід віднести:

- люди, що мають захворювання, які передалися статевим шляхом: гонорею, герпес, сифіліс, хламідіоз;

- люди, що практикують незахищені вагінальні й анальні контакти;

- які вдаються до спільного використання шприців та заражених голок , вживають наркотичні розчини, на яких є домішки крові;

- які отримали небезпечні для здоров’я травми через уколи голками (мова переважно про працівників медичної галузі);

- яким проводилося переливання крові або ж пересаджувалися тканини. Також ті, яким робили нестерильні розрізи чи проколювання.

До груп ризику входять чоловіки гомосексуальної орієнтації, наркозалежні, люди, які перебувають за гратами у в’язниці, працівники секс-індустрії та ті, хто користується їхніми послугами, трансгендерні особи та особи, які мали незахищений секс одразу з кількома партнерами.
16.06.2023 16:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter