• 0

На що слід звертати увагу при купівлі вогнетривкої цегли

Як відомо, власники заміських будинків особливу увагу при облаштуванні своєї оселі приділяють затишку й комфорту. Одним з найпопулярніших способів досягнути поставленої цілі є облаштування каміну. Або ж звичайної грубки, яку за бажанням теж можна зробити творчо й оригінально.

Для того, щоб викласти камін або грубу потрібен спеціальний будівельний матеріал. Він має впродовж тривалого часу без особливих ускладнень витримувати високі температури і при цьому стабільно забезпечувати якісну тепловіддачу. Потрібними технічними характеристиками сьогодні відзначається відома всім нам вогнетривка цегла ( подробиці тут https://alex-group.com.ua/ua/kirpich/ogneupornij/).

Вогнетривка цегла може бути шамотною або ж кварцовою.

Для виробництва шамотної вогнетривкою цегли використовується спеціальна вогнетривка глина. До її складу додають шамотний порошок.

Сьогодні виробники, які займаються виробництвом подібного виду цегли, пропонують усім охочим безліч цікавих кольорових рішень. Так, вогнетривка цегла може мати будь-який вигляд: від цвіту річного піску до помаранчевого. А от дізнатися про те, що перед вами саме вогнетривка цегла, можна завдяки першій літері «Ш», яку використовують при маркуванні. А от друга літера в маркуванні несе інформацію про те, яку температуру здатна витримувати така цегла.

Слід наголосити, що заявлені технічні параметри будуть виправдані, якщо шамотна вогнетривка цегла не має браку. Тому під час купівлі такої цегли особливу увагу слід приділити її тому. Який вона має вигляд. Подібна цегла не повинна мати ані щілин, ані будь-яких порожнин. Так само для зведення каміну чи груби не підходить пустотіла цегла. Причина в тому, що при взаємодії з високими температурами вона набагато швидше руйнується порівняно з повнотілою цеглою. І при цьому пустотіла цегла порівняно з повнотілою нагрівається набагато гірше.

Тому ретельне вивчення цеглин перед їхнім придбанням – запорука того, що в подальшому з матеріалом у вас не буде ніяких проблем. Наприклад, якщо на шамотній цеглі ви побачите білі плями, то від придбання такого матеріалу слід відмовитися, бо в такій цеглі в наявності – вапняні домішки. Для того ж каміну з- відкритим вогнем така цегла не підходить.

Важливо, щоб на вашій цеглі були відсутні сколи. Так само це загрожує тим, що груба чи камін почнуть доволі швидко руйнуватися. Слід буде або замінити частину цегли, або ж повністю переробляти все з самого початку.
05.06.2023 19:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter