Шановні користувачі!
Як ви вже помітили - зовнішній вигляд сайту змінено,
у зв'язку з цим всі читачі, які бажають коментувати матеріали сайту повинні
пройти повторну реєстрацію!
На сьогоднішній день в сільському господарстві широко застосовується гумат калія. Мова про натуральні органічні мінеральні добрива, які стимулюють зростання насіння. По суті гамати – це солі калію, що були отримані з гуміновою кислоти. Зараз гумат калія часто використовують у передпосівній обробці насіння. Крім цього, його застосовують для листового підживлення рослин на час вегетаційного періоду.
Охочі купити гумат калію повинні знати, що це органо-мінеральне добриво, яке маю яскраво виражений стимулюючий ефект. Воно з’являється в результаті високотехнологічної переробки низинного торфу та вугілля. До складу гумату калію входять легкорозчинні калієві солі, а також комплекс халатних мікроелементів.
Під час внесення гумату калія в грунт слід дотримуватися норм, зазначених в інструкції. Все залежить від того, яку форму має препарат та якою є його концентрація. Гумат калію може реалізовуватися в порошкоподібній формі, або як розчин. На ефективність препарату це жодним чином не впливає.
Зазвичай 0,5 літра гумата калія розчиняють у 250-300 літрів води. Це ефективний робочий розчин для позакореневого підживлення по листу на площі в один гектар. Цього буде достатньо для позитивного впливу на життєдіяльність мікроорганізмів та черв’яків. Крім цього, гумат калія позитивно впливає на склад та структуру грунту, ефективно нейтралізує залишки хімікатів до нешкідливого рівня, сприяє поновленню родючості грунту, коли в нього вносять препарати на основі біогумусу.
Системне використання гумату калія надасть можливість відчутно зменшити витрати на коштовні добрива. У результаті це позитивно відобразиться на рентабельності полів.
Також необхідно пам’ятати, що доза гумату калія розраховується в кожному конкретному випадку. Причиною цього є те, що наявність у ньому гумінових солей може серйозно відрізнятися.
Дози для застосування гумату калія для різноманітних культур можуть бути різними. Це напряму залежить від кількості застосувань та термінам їх внесення у грунт. Практики вважають, що найкращий ефект має внесення препарату через листя. Кореневе підгодовування все ж поступається в ефективності.
Вносити гумат калію можна в кілька прийомів. Зокрема:
- обробка насіння перед посадкою. У підсумку покращується ріст насіння, краще розвивається коренева система;
- розпилювання гумату калія по листям складається з двох етапів, активізую обмінні процеси, насичує потрібними мікроелементами, в цілому позитивно впливає на кількість та якість майбутнього врожаю.
01.03.2023 13:44
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter