• 0

Євген Резвушкін: В Україні розширять кількість послуг у «Пунктах незламності»

Уряд вирішив збільшити кількість «Пунктів незламності» до 15 тисяч та уніфікувати їх роботу. Зокрема, як я раніше радив, буде збільшено кількість послуг для українців.


Про це заявив Євген Резвушкін, одеський активіст та лідер громадської організації «Автомайдан Одеса».


17 грудня на засіданні Уряду був затверджений Порядок організації та функціювання «Пунктів незламності». Він визначив види, комплектацію та алгоритм їх розгортання.


«Восени ворог почав регулярно обстрілювати об’єкти енергетичної інфраструктури, що призводить до дефіциту в енергосистемі України. «Укренерго» запровадив аварійні та планові відключення світла. В таких умовах в домівках українців може бути тривалий час відсутня електроенергія, водопостачання, опалення, інтернет. Нещодавно я відзначав гарну ініціативу влади по відкриттю «Пунктів незламності». Це місця, де мешканці сусідніх будинків можуть зігрітися, зарядити телефони, підігріти їжу. Уряд доручив місцевій владі та службі з надзвичайних ситуацій обладнати їх на свій розсуд. Виникла ситуація, коли в одному пункту є, наприклад, пічка, в іншому – ні. Потрібно було ввести єдині стандарти та, як я радив, збільшити кількість послуг у «Пунктах незламності». Наприклад, виділити приміщення для матері та дитини», - розповідає одеський активіст.


За його словами, Уряд вирішив, по-перше, збільшити їх кількість до 15 тисяч на країну, по-друге, ввести єдині стандарти, за якими вони мають працювати.


«Дуже добре, що влада прислухається до думки громадських активістів. Адже ми перевіряємо «Пункти незламності» біля свого будинку та можемо надати конструктивну критику та побажання. Дійсно, потрібно збільшити їх кількість. Наразі, за даними Уряду, «Пунктів незламності» працює близько 5 тисяч. На мою думку, такі пункти мать бути розгорнуті у кроковій доступності для громадян. А не у сусідньому населеному пункті. Також їх нарешті поділять на стаціонарні та мобільні. Бо складно висувати одні вимоги до пункту у приміщенні школи та у наметі. Однаковий перелік послуг дозволить місцевій владі та службі з надзвичайних ситуацій розуміти, над чим ще потрібно працювати, чим необхідно забезпечити «Пункт незламності». Я б також радив би такі списки вивішувати прямо на дверях, щоб волонтери та активісти могли допомогти із забезпеченням тим, що найнеобхідніше», - продовжує Євген Резвушкін.


Євген Резвушкін: Цілодобова робота «Пунктів незламності» це гарна ініціатива влади


Також, відповідно до увалених рішень, «Пункти незламності» почнуть працювати цілодобово.


«Ще одне важливе рішення – це цілодобова робота «Пунктів незламності». На жаль, ми не знаємо, коли ворог вирішить завдати ударів по об'єктах енергетики. Тому громадяни можуть захотіти зарядити телефони чи зігрітися вночі. Також є перелік, чим «Пункти незламності» мають бути забезпечені. Зокрема генераторами та пальним, автономним опаленням (різні види котлів чи обігрівачів), засобами доступу до інтернету (бажано термінал Starlink), зв’язком (стаціонарний телефон чи рація) для виклику екстрених служб, водою, засобами особистої гігієни, туалетами. Це важливий перелік засобів та обладнання, що має бути в наявності в «Пунктах незламності». Якщо потрібно, то активісти нашої організації готові долучити до громадського контролю наявності засобів з цього переліку в Одесі. Ми можемо інформувати владу про наявність чи відсутність. Впевнений, що активісти в інших містах також можуть зайнятися інспекцією «Пунктів незламності». Адже у випадку тривалої відсутності світла, водопостачання та опалення громадяни будуть звертатися до «Пунктів незламності», де вони мають отримати всі необхідні послуги», - вважає лідер громадської організації «Автомайдан Одеса».


Влада планує долучити до роботи в пунктах медиків, психологів, соціальні працівники, громадських активістів та волонтери. Також «Пункт незламності» охоронятиме поліція або служба охорони.


«Багато людей в умовах відключення світла потребують психологічної допомоги. Адже людям важко проводити більшу частину дня без світла. Тому допомога кваліфікованого психолога психологу має бути доступна. Якщо в «Пунктах незламності», то в окремому приміщенні. Щодо охорони, то я підтримую таку ініціативу. Одеські активісти готові також долучитися до охорони пункті. В місті вже був випадок, коли зловмисники хотіли викрасти електрогенератор, але працівник органу ОСН їм завадив, через що він потравив до лікарні. Ми повинні не допустити таких випадків у майбутньому. Держава, місцева влада витрачає величезні кошти на електрогенератори та інше обладнання. Потрібно забезпечити його роботу та захистити від крадіжок», - резюмує Євген Резвушкін.

27.12.2022 12:27
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter