• 0

Цікаві факти про фотографію

У наші часи фотоапарат став незамінним супутником майже кожного з нас, і часто ми не замислюємося, яку історію має цей чудо-пристрій. Настав час дізнатися кілька цікавих фактів про фотографію.
Навряд ви знали раніше, як налаштовувати експозицію за допомогою ... кішки! Це неймовірно, але один з перших художніх фотографів, Оскар Густав Рейландер,  використовував свою кішку замість експонометра. Так, фотограф уважно спостерігав за зіницями своєї домашньої улюблениці: якщо зіниці кішки були як щілинки, Рейландер ставив коротку витримку, якщо зіниці задуже розширювалися – він виставляв довгу витримку.
До речі, у 1879 році вперше був зроблений портрет за умов штучного освітлення. Для його реалізації знадобилася витримка у цілих 15 секунд!
Якщо говорити про цифрову фотографію, першою у світі офіційно випущеною цифровою фотокамерою вважається апарат від Kodak. Розробником цього пристрою був Стівен Сессон. Ця фотокамера записувала зображення на магнітну плівку аудіокасети. Після натискання спуску час запису зображення складав 22 секунди.
У 1981 році була випущена фірмою Sony практично повноцінна дзеркальна фотокамера під назвою Mavica. Ця камера мала змінні об'єктиви і розширення 570х490 пікселів, але у той час Mavica вважалася статичною відеокамерою, а не фотоапаратом.
Історія фотографії має у своїх закутках і кумедні факти про фотографію. Приміром, в перших фотокамерах затвори спрацьовували надто повільно, що неабияк ускладнювало зйомку рухомих предметів. Тому для зйомок у русі використовували затвори з рухомими шторками. У результаті  автомобілі на фотографіях мали колеса у формі овалу! Але публіка того часу сприймали таку дивну форму не як недолік, а як додатковий доказ швидкості автомобілів.
Цікаво, що найстаріша у світі фотокамера − раритетний апарат "Дагеротип братів Сюсс", була продана на аукціоні у Відні у 2007 році. Стартова ціна лоту склала 100 000 євро. Продали ж камеру майже за вісімсот тисяч доларів, що є абсолютним рекордом серед усіх фотокамер, що були продані на аукціоні.
Читати цікаві факти про фотографію – це, звісно, прекрасно, але немає нічого кращого за яскраві світлини, на яких завмерли щасливі миті вашого життя! Студія JN Photography пропонує послуги фотографа і різні види фотозйомок за привабливою ціною: дитячу фотозйомку, портретну, сімейну, love story, весільну фотозйомку та ін.
21.04.2013 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter