• 0

Етапи отримання сертифіката код 95 у Польщі

Код 95 для водіїв, які мають намір запровадити трудову діяльність на території Євросоюзу, є обов'язковим документом. Це свідчення професійної компетентності автомобіліста, отримати яке можна тільки після проходження періодичного навчання.


Де можна отримати код 95


Про необхідність отримання спеціального сертифіката профпридатності написано у Директиві Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2003/59/ЄС, що набула чинності 15 липня 2003 року. Згідно з нею, автомобілісти, що керують транспортними засобами вантажопідйомністю понад 3,5 тон, повинні мати дозвіл. Також у даному документі зазначено й те, що проходити навчання та складати тести на код 95 автомобілісти повинні виключно на території країн ЄС. Тобто український водій не може навчатися на батьківщині, а має поїхати до сусідньої країни.


Отримуючи польський код 95, українець отримує право працювати на території не лише Польщі, а й Італії, Бельгії, Болгарії та інших держав ЄС. Це чудова нагода стати далекобійником міжнародного сполучення, отримувати зарплату в євро і навіть згодом стати громадянином Європи. Про те, як отримати код 95 в Польщі, Ви зможете дізнатись на сторінці https://kod95charter.com/uk/. Академія водіння Charter Group пропонує вигідні умови для іноземних курсантів.


Алгоритм отримання коду 95 для українця


Варто зазначити, що установа, в якій автомобілісти проходитимуть навчання, надає допомогу всім курсантам на кожному етапі. Зацікавлені в отриманні 95 коду в Польщі автомобілісти спочатку повинні подати заявку на сайті академії водіння, вказавши всю необхідну інформацію. Після цього з ними зв'яжеться представник компанії та скоординує у подальших діях. Алгоритм отримання сертифіката профпридатності для іноземних водіїв приблизно такий: • подається заявка;

 • навчальний заклад надсилає запрошення на оформлення візи;

 • курсант отримує візу та вирушає до Польщі;

 • після прибуття в країну іноземного курсанта зустрічають представники та везуть на місце навчання;

 • курсант заселяється в хостел, наданий компанією і розпочинає навчальний процес.


Тривалість навчання та вартість курсу залежить від дати отримання посвідчення водія та відкриття категорій С та D. Усього існує два варіанти: 1. Повноцінне навчання (4 тижні), яке включає теоретичні та практичні заняття. Курс створений для тих, хто отримав посвідчення водія категорії С пізніше 10.09.2009 року. Повний курс автомобілісти проходять один раз, після чого складають обов'язкове тестування та отримують сертифікат.

 2. Перекваліфікація (5 днів), що включає індивідуальні та групові теоретичні заняття. Короткий курс проходять водії, які отримали посвідчення водія категорії С раніше 10.09.2009 року. Жодних тестувань після проходження перекваліфікації не передбачено.


Які знання отримають автомобілісти на навчанні


На спеціалізованих курсах автомобілісти навчаться: • керувати вантажівкою європейського стандарту з напівпричепом;

 • кріпити різні вантажі усередині напівпричепа;

 • водити ТЗ у складних погодних умовах;

 • заповнювати CMR накладні;

 • працювати з електронним тахографом;

 • контролювати робочий графік.


Навіть досвідчений автомобіліст, який працює на території однієї країни, не може знати всіх тонкощів їзди автомагістралями Європи. Крім того, йому потрібно буде ознайомитися з правовими нормами ЄС, чинними штрафами та покараннями на дорогах Європи. Всі ці знання він отримає на заняттях, які проводять досвідчені інструктори з великим стажем.

06.01.2022 16:44
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter