• 0

Роль іграшок в дорослішанні дитини

Усі ми щиро бажаємо щастя своїм дітям. Уважно стежимо за кожним етапом їхнього дорослішання. Намагаємося зробити так, щоб нічого не заважало їхньому розвитку. Загальновідомо, який серйозний вплив на розвиток дітей мають іграшки. У кожному віці вони свої. Якщо правильно підбирати іграшки https://antoshka.ua/ua/igrushki/portal.html відповідно до віку і рівню розвитку малюка – цим ми сприятимемо їхньому гармонійному дорослішанню.

Граючи в дитячі ігри, фантазуючи з власними іграшками дитина в ігровій формі відтворює сценки з реального життя, грає різні ролі. Одним словом, у такий спосіб проходить процес соціалізації малюка. Завдяки іграшкам та грі дитина адаптується до навколишнього середовища, поступово розуміє своє місце в складному світі.

Під час гри дитячі іграшки дають можливість вдосконалювати різні навички: зміцнюють пам’ять, сприяють розвитку уяви, вдосконалюють та збагачують мову, формують мислення.

Чимала роль при цьому батьків і дорослих членів родини. Важливо якомога частіше задавати напрямок гри дитини, сприяючи в такий спосіб розвитку базових навичок дитини. Зокрема, малюк повинен дбайливо ставитися до свої зайченят та ведмежат, прибирати їх на визначені місця, стежити, щоб вони не валялися будь-де. Це підсвідомо дає можливість дитині усвідомити, як слід доглядати за собою – в побуті та в стосунках з іншими.

Батькам важливо не прогавити момент, коли в житті дитини важливе місце починають займати м’які іграшки та ляльки. За допомогою одухотворених іграшок дитина починає копіювати поведінку батьків та дорослих. Годує іграшки, відводить їх на прогулянку, вкладає спати тощо. Це зазвичай робиться малюком не усвідомлено. Але з часом і поступовим дорослішанням набуті навички починають проявлятися в реальній поведінці дитини.

Чим дорослішою стає дитини, тим складнішими стають іграшки, з якими вона спілкується. Кожна іграшка має ім’я, характер, певні риси поведінки. Дитина перебуває в процесі постійного спілкування з іграшками, для неї вони – цілком реальні істоти. Вони впливають на становлення характеру вашого малюка, роблять його внутрішній світ багатшим, формують емоційну палітру почуттів, вдосконалюють прояв різних емоцій. Важливо, що дитина постійно намагається встановити з улюбленими іграшками тактильний контакт: обіймає її, гуляє, тримаючи за «руку», обіймаючи за шию, ділиться своїми таємницями й секретами…
20.11.2021 18:42
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter