• 0

Як МФО здійснюють повернення коштів у разі прострочення?

Як МФО здійснюють повернення коштів у разі прострочення?


Нині в нашій країні спостерігається справжній бум у сфері мікропозик. Підвищений інтерес до цього фінансового інструменту обумовлений цілою низкою причин. По-перше, це максимально простий спосіб вирішити фінансові проблеми без залучення складних банківських механізмів. Звертаючись до МФО, не потрібно вказувати мету отримання грошей, позики видають на будь-які цілі.


По-друге, мікрофінансові організації працюють у правовому полі. На відміну від банків, тут не буває додаткових комісій та «підводного каміння». Усі умови прописані у договорі. Більшість МФО можуть продемонструвати вражаючий відсоток задоволення заявок – понад 98%. Оформити кредит онлайн може навіть позичальник із відкритими простроченнями та поганою кредитною історією. Проте слід пам'ятати, що мікропозики здатні приносити користь, якщо користуватися ними розумно, і своєчасно покривати кредитні зобов'язання. Інакше боржника чекає фінансова відповідальність до примусового стягнення боргу.


Як МФО поводитиметься у разі прострочення?


У той момент, коли у позичальника утворилося прострочення, МФО починають діяти в рамках наступного сценарію


• SMS-розсилання. Ще до настання терміну погашення кредитних зобов'язань МФО нагадує необхідність покрити борг за позикою. Якщо оплата не буде здійснена, такі SMS почнуть надходити регулярно.


• Постійні дзвінки. На цьому етапі важливо відреагувати на дії МФО та вирішити ситуацію «полюбовно». Якщо позичальник і далі продовжуватиме ігнорувати менеджерів МФО, настане точка неповернення. Згодом дзвінки почнуть надходити не лише позичальнику, а й його рідним.


• Паралельно надходити письмові звернення поштою.


• Завершальним етапом є візити колекторів. Опинившись у такій ситуації, боржник ризикує потрапити під серйозний тиск із їхнього боку.


Чим загрожує невиконання фінансових зобов'язань перед МФО?


Якщо ніякі важелі на позичальника не діють, мікрофінансова організація звертається до судових органів для примусового стягнення боргу. Крім того, кредитор залишає за собою право нараховувати неустойку, розмір якої з кожним днем ​​стрімко зростатиме. Невиконання зобов'язань перед МФО негативно вплине на кредитну історію боржника. Його прізвище потрапить до бази «несумлінних позичальників», що може стати причиною відмови у наданні позики надалі.


Щоб виключити можливі проблеми з кредиторами, слід адекватно оцінювати свої фінансові можливості, і позичати тільки ту суму, яку Ви спроможні виплатити.

01.11.2021 14:48
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter