• 0

Що потрібно знати про друк фотографій у домашніх умовах

Надрукувати фотознімки нині можна в будь-якому фотосалоні, яких у кожному місті десятки. Однак є й ті, хто віддає перевагу друку в домашніх умовах. Для цього знадобляться фотопринтер і відповідний фотопапір. Є кілька рекомендацій, які варто використовувати, щоб отримати якісні світлини.


Правильний вибір фотопринтеру


При виборі фотопринтеру можна знайти як бюджетні моделі, так і дорогі варіанти, які можуть друкувати світлини прямо з фотоапарата. У будь-якому випадку є чотири основних критерії, на які варто звернути увагу:
  • тип механізму друку – лазерний, струменевий або сублімаційний;
  • розмір фотознімків – краще, якщо модель друкує найпоширеніші формати, це 9х12 см і 10х15 см;
  • наявність опцій – техніка також може друкувати документи, мати USB-інтерфейс, підтримувати розширену кольорову палітру тощо;
  • компактність габаритів – якщо потрібно друкувати і листи А4 формату, то слід вибрати універсальну модель.
Рекомендований вид фотопаперу


Краще за все замовляти той різновид фотопаперу, який порекомендував виробник принтера. Завдяки цьому можна отримати справді якісні фотознімки, з якими нічого не станеться протягом довгих років. Навіть через 10 років ви побачите, що фото залишилися такими ж яскравими та красивими. Тоді як неякісний папір може спричини погіршення зображення – тьмяність, втрату яскравості та чіткості.


Якщо ви використовуєте принтер для друку фото марки Epson, то відповідно найкраще купити фотопапір цього ж бренду. Однак варто розуміти, що матеріали, рекомендовані виробником, часто обходяться дорожче. Як варіант, можна купувати потрібний папір гуртом.


Перевірка профілю монітору


Інколи буває, що надруковане фото не схоже на те зображення, що ви бачили на екрані комп’ютера. Якщо кольори помітно відрізняються, можливо, слід налаштувати профіль монітора. Спочатку потрібно перевірити калібрування та профілювання. Також не завадить оновити драйвери для принтера.


Друк фото через програму


Друкувати світлини слід за допомогою спеціальної програми, яка поставляється разом із принтером. Зазвичай диск із відповідним програмним забезпеченням можна знайти в коробці з новою технікою. Установіть її на комп’ютер і вивчіть інструкцію використання. Такі програми дозволяють користуватися ресурсами обладнання на повну, тим самим забезпечуючи фотографіям максимальну якість.


Це нескладні рекомендації допоможуть отримати якісні та яскраві світлини. Залишиться лише придбати фоторамки відповідного розміру та фотоальбоми, щоб у будь-який момент мати можливість поринути у приємні спогади.

26.10.2021 11:59
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter