• 0

Алкоголізм: причини та наслідки

Алкоголізм – це хвороба, викликана тривалим зловживанням спиртними напоями. Її вважають різновидом наркоманії через негативний вплив на нервову систему та організм в цілому, адже відбуваються негативні зміни в роботі всіх внутрішніх органів. Тому лікування алкоголізму повинно бути комплексним і спрямованим (детальніше про це тут https://centervasilenko.ua/likuvannya-alkogolizmu). Його мета – нормалізація роботи організму та покращення психологічного стану.


Причини алкоголізму


Для того, щоб лікування було успішним, важливо позбутися основної причини, яка призвела до зловживання алкоголем. Їх ділять на такі види:  1. Соціальні. Якщо дитина змалку бачить дорослих, які періодично вживають спиртні напої, а після цього можуть вести себе неадекватно, вона буде сприймати це, як належне, і в дорослому житті зможе копіювати таку поведінку. Крім того, до соціальних причин відносять проблеми на роботі та в особистому житті, безгрошів’я, втрату близької людини, хворобу рідних.

  2. Психологічні. Дуже часто алкоголь використовують для того, щоб позбутися проблем у реальному житті. Спочатку це дійсно може приносити тимчасове полегшення, але згодом негативні думки знову повертаються і з’являється потреба в черговій пляшці. Також серед психологічних причин виділяють відсутність визнання, самотність, ізольованість, обмеженість у спілкуванні, життєві кризи.

  3. Фізіологічні. Медики навіть виділяють таке поняття, як спадковий алкоголізм. Дуже часто діти питущих батьків наслідують їх тягу до алкоголю. Спровокувати алкоголізм можуть і такі хвороби, як шизофренія, депресії, неврози, черепно-мозкові травми.


Наслідки алкоголізму


Якщо вчасно не почати лікування алкоголізму, людина стикається з різноманітними негативними наслідками:  • втрата роботи, друзів, родини;

  • безгрошів’я;

  • проблеми зі здоров’ям (хвороби печінки, нервові розлади, онкологія, патології серцево-судинної та травної системи та інше).


У багатьох випадках алкоголізм стає причиною передчасної смерті. В стані алкогольного сп’яніння людина схильна до травматизму, суїциду та інших негативних наслідків.


Щоб зберегти здоров’я та життя, важливо якомога раніше почати лікування. Але проводити його необхідно під контролем спеціалістів.


Відгуки про центр Василенка, де займаються лікуванням алкоголізму (почитати можна за посиланням https://centervasilenko.ua/otzyvy) доводять, що тут пацієнт може отримати комплексну допомогу в позбавленні від залежності.


В клініці працюють досвідчені фахівці, які зможуть визначити причину зловживання та позбавлять від його негативних наслідків. Для цього тут використовують медикаментозну терапію, сеанси психокорекції, фізіопроцедури та інші методики, направлені на відновлення роботи внутрішніх органів, ліквідацію психологічної залежності та адаптацію людини в суспільстві після закінчення терміну лікування.


 

23.09.2021 16:37
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter